Το γκολ του Ανδρέα Μακρή στο 31ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση ανάμεσα στην ΠΑΕΕΚ και στον Ολυμπιακό.
Οι μαυροπράσινοι επικράτησαν 1-0 μέσα στο Μακάρειο της προσφυγικής ομάδας, ανέβηκαν μια θέση στην βαθμολογία και βρίσκονται πλέον εννιά ολόκληρους βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη.
Βυθίζεται όλο και περισσότερο η ΠΑΕΕΚ που είναι στην τελευταία θέση και αρχίζει να μετρά αντίστροφα για την επιστροφή στην β’ κατηγορία.

ΠΑΕΕΚ (Μ.Σεργίδης): Παναγιώτου, Σουμαόρο (46′ Ντίας), Βαρέλα (73′ Μπάμπιτς), Ενόχ, Κωμοδίκης (46′ Χαραλάμπους), Καπαρτής, Τσόσιτς, Ράμος, Κούρος, Φραγκέσκου, Νούνιτς (61′ Μιλτς)
Στον πάγκο: Μαυρομούστακος, , Ανδρέας Νεοφύτου Νεοφύτου, Τίμερμανς, Παττίχης, Αμερόνγκεν, Καϊμόλεν, Άντρις Νεοφύτου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ν.Τούτιτς): Μολ, Σαμπίνια, Κα (69′ Σάλι), Μακρής (69′ Γουίλσον), Μανρίκε, Πεχλιβάνης, Κονφέ (46′ Χαραλάμπους, Ντιανέ, Νάνι, Κυριάκου, Τιάγκο (84′ Γκουστάβο)
Στον πάγκο: Τσούπιτς, Κόβατς, Μπόβεδα, Ανδρονίκου , Ευτυχίδης, Πηλαβάς, Γουακάσο, Μανιάς

Παρατηρητής Διαιτησίας: Γερασίμου Παναγιώτης

17′
Σουτ του Κυριάκου, αδύναμο στα χέρια του Παναγιώτου.
18′ Καλή προϋπόθεση για την ΠΑΕΕΚ. Μπαλιά του Ενόχ από δεξιά, ο Βαρέλα δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή και η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Μολ.
26′ Κίτρινη κάρτα στον Ράμος για δυνατό φάουλ στον Κα.
31′ ΓΚΟΛ. 0-1. ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΚΟΡ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. Ο Κα έκλεψε από τον Σουμαόρο, έδωσε στον Μακρή ο οποίος έφυγε ταχύτατα πίσω από την άμυνα της ΠΑΕΕΚ και με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Κονφέ για φάουλ στον Βαρέλα.
45′ Καλό σουτ του Μακρή, η μπάλα έφυγε έξω.
Τέλος α’ ημιχρόνου.
Έναρξη β’ ημιχρόνου
46′
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στην θέση του Κονφέ πέρασε ο Στέφανος Χαραλάμπους.
46′
Διπλή αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Έμειναν στα αποδυτήρια Σουλμαόρο και Κωμοδίκης και πέρασαν στο παιχνίδι Ντίας και Χαραλάμπους.
53′ Σουτ του Πεχλιβάνη έξω.
54′ Σουτ του Ντίας από μακριά, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό του Ολυμπιακού και έφυγε κόρνερ.
61′ Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Στην θέση του Νούνιτς πέρασε ο Μιλτς.
-Κόπηκαν 120 εισιτήρια.
65′
Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μετά από σέντρα του Μακρή ο Πεχλιβάνης με προβολής εντός περιοχής δεν μπόρεσε να νικήσει τον Παναγιώτου.
69′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μακρής και Κα πέρασαν εκτός για να περάσουν στην θέση τους Σάλι και Γουίλσον.
73′ Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Στην θέση του Βαρέλα πέρασε ο Μπάμπιτς.
79′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ. Γυριστό σουτ του Ενόχ, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Μολ.
84′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στην θέση του Τιάγκο πέρασε ο Γκουστάβο.