Μεγάλη νίκη που τον φέρνει ισόβαθμο με το ΑΠΟΕΛ και στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα πανηγύρισε ο Άρης.
Η ομάδα του Αλεξέι Σιλέφσκι με έναν εντυπωσιακό (ειδικά στο α’ ημίχρονο) Στεπίνσκι, επικράτησε 2-1 της Πάφος FC και έκανε το πλέον σημαντικό βήμα για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.
Ο Στεπίνσκι… πετούσε φωτιές στο α’ μέρος και έβαλε τον Άρη μπροστά με δύο γκολ.
Στο 20’ ο Πολωνός άνοιξε το σκορ με προβολή, ενώ στο 44’ με πλασέ από κοντά έκανε το 2-0.
Η Πάφος FC μπήκ πολύ δυνατά στην επανάληψη, έβαλε πίεση από νωρίς και έχανε την μία ευκαιρία μετά την άλλη. Με την είσοδο του Ντάγκλας Αουρέλιο η ομάδα του Μίλανιτς έγινε ακόμα πιο επιθετική. Ο Βραζιλιάνος απείλησε την εστία του Βανά σε 2-3 καλές φάσεις, πέτυχε γκολ στο 80’ αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν πρόλαβαν για κάτι παραπάνω.

ΑΡΗΣ (Αλ.Σπιλέφσκι): Βανά, Μπράουν (69′ Σιμιόν), Στεπίνσκι, Ντελμίρο, Γιαγκό, Κβάσουκ, Σίλντενφελντ, Μουσούντα (39′ Σπόλιαριτς), Μπρόρσον, Μπαμπίκα (77′ Σικόρσκι), Γιαμπλόσκι
Στον πάγκο: Παπαστυλιανού, Σωφρονίου, Μανού,   Ρονκάλια, Μπογκνάρ, Ιωσηφίδης

ΠΑΦΟΣ FC (Ντ. Μίλανιτς): Ρούτκο, Κβίντα, Σεμέδο, Ζάιρο, Χαμαντί (77′ Αμπντουσαλάμοφ), Φουρ (64′ Κοβάσεβιτς), Ταλίς, Πάνιτς, Ντράγκομιρ (64′ Ντ. Αουρέλιο), Μπάιριτς, Τόμεσακ.
Στον πάγκο: Πέτρου, Αντός, Παλάσιος, Χέσταντ, Ζ. Αουρέλιο, Φυλακτού, Μιχαήλ, Πάγιτς.

——————————————————————————————————————————————————-

7′ Καλό σουτ του Σεμέδο στην κίνηση, η μπάλα έφυγε έξω.
9’ Γύρισμα του Τόμεσακ, απέκρουσε με τα πόδια ο Βανά.
16′ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφος FC. Ο Φουρ έδωσε στον Χαμαντί ο οποίος από κοντά έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε έξω.
20′ ΓΚΟΛ. 1-0. ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΚΟΡ Ο ΑΡΗΣ. Ο Μπαμπίκα έκανε την κούρσα από δεξιά, έκανε την μπαλιά και ο Στεπίνσκι με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
38′ Σουτ του Μπ΄ραουν έξω.
39′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Στην θέση του Μουσούντα πέρασε ο Σπόλιαριτς.
44′ ΓΚΟΛ. 2-0. ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Μετά από κόρνερ και μελέ στην περιοχή της Πάφος FC ο Στεπίνσκι με πλασέ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
45+2′ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφος FC. Το σουτ του Χαμαντί από καλή θέση έφυγε έξω.
Τέλος α’ ημιχρόνου.
Έναρξη β’ ημιχρόνου.
46′
Ο τέταρτος διαιτητής Κωνσταντίνος Φελλάς αντικατέστησε τον α’ βοηθό Νίκο Εγγλέζου ο οποίος δεν μπόρεσε να συνεχίσει λόγω τραυματισμού.
51′ Σουτ του Μπράουν, δύσκολα ο Ρούτκο σε κόρνερ.
53′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Πάλι ο Μπαμπίκα από αριστερά έκανε την κούρσα αλλά ο Στεπίνσκι από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ρούτκο.
63′ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφος FC. Ο Φουρ εξαπέλυσε έναν κεραυνό αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Βανά.
78′ Καλό σουτ του Σεμέδο έξω.
80′ ΓΚΟΛ. 2-1. ΜΕΙΩΝΕΙ Η ΠΑΦΟΣ FC. Ο Ντάγκλας Αουρέλιο άδειασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.