Με τις αναμετρήσεις της 14ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-16.
Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 8-2 την Πάφο και οδηγεί την κούρσα με 35 βαθμούς. Σκόραραν οι Πουρσαϊτίδης (10′, 50′, 66′), Σάββα (31′), Ν. Τσιαττάλας (45′) και Αβραμίδης (46′, 54′, 80′). Για τους φιλοξενούμενους που βρίσκονται στην τελευταία θέση της κατάταξης, σκόραραν οι Μιχαήλ (65′) και Κολώτας (75′).
Στη δεύτερη θέση βρίσκεται ο Απόλλωνας που επικράτησε με 1-0 της Αγίας Νάπας στη Λεμεσό από γκολ του Ανδρέα Πατούνα στο 29ο λεπτό και έφτασε στους 32 βαθμούς.
Ομόνοια Λευκωσίας και ΑΕΚ έμειναν στο ισόπαλο 0-0, εκτός έδρας νίκη της ΑΕΛ επί της Ανόρθωσης με 1-0 από γκολ του Μάριου Αδάμου στο 28ο λεπτό.
Ισόπαλος 2-2 ολοκληρώθηκε ο αγώνας της Νέας Σαλαμίνας με την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Επιφανίου (35′ πέναλτι) και Ντόρτεβις (58′) και για την Καρμιώτισσα οι Μελετίου (28′) και Ζαντής (60′).