Με ήττα στο διπλό από τη Γεωργία ολοκλήρωσε της υποχρεώσεις της η ελληνική ομάδα τένις που αγωνίστηκε στο ATP Cup.
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς και ο Μιχάλης Περβολαράκης ηττήθηκαν 2-1 σετ από του Μπάκσι και Μετρεβέλι έπειτα από ένα τρομερό παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες.
Το ελληνικό δίδυμο κατέκτησε το πρώτο σετ, με τους Γεωργιανούς να απαντούν και να στέλνουν το ματς στο τρίτο σετ το οποίο διεξάγεται σαν τάι μπρέικ.
Εκεί οι δύο ομάδες χρειάστηκαν να παίξουν τριάντα πόντους για να καταφέρει τελικά να επικρατήσει η Γεωργία με 16-14. Τσιτσιπάς και Περβολαράκης είχαν τρία ματς πόιντ αλλά δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν κανένα από αυτά σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους οι οποίοι στην τέταρτη ευκαιρία τους έκλεισαν το ματς.