Πολύ μεγάλη νίκη για την Πάφος FC που με το γκολ του Βαλακάρι στο 5′, επικράτησε με 1-0 της ΑΕΛ και ανέβηκε στην 4η θέση και στους 18 βαθμούς. Η ομάδα της Λεμεσού, στο ντεμπούτο του Σάββα Παντελίδη, έμεινε στους 12 βαθμούς και μάλιστα παρουσίασε και ένα κακό αγωνιστικό πρόσωπο, καθώς δυσκολεύτηκε πάρα πολύ να δημιουργήσει φάσεις μπροστά στην εστία του Ρούτκο. Πέραν της φάσης του Τσάβες και το σουτ του Ανδρέου, δεν απείλησε ιδιαίτερα τους γηπεδούχους που έκαναν άψογη διαχείριση, ενώ είχαν και δοκάρι με τον Σεμέδο στο 45′.

Πάφος FC (Nτ. Μίλανιτς): Ρούτκο, Κβίντα, Ζ. Αουρέλιο, Φουρ (62′ Αμπντουσαλάμοφ), Ντράγκομιρ (90′ Πάνιτς), Μπάιριτς, Πάντσεον, Πάγιτς, Βαλακάρι (71′ Λέιτε), Σεμέδο, Ζάιρο (71′ Ντ. Αουρέλιο)
Στον πάγκο: Πέτρου, Αντός, Παλάσιος, Χότσκο, Κοβάσεβιτς, Μπαπαγιάν, Φυλακτού

ΑΕΛ (Σ. Παντελίδης): Βοζίνια, Τεσέιρα, Μεντόγεβιτς, Γεωργίου (79′ Ανδρέου), Ζντραβκόφσκι, Μάζουρεκ (90+2′ Αβραάμ), Τσέποβιτς (46′ Παπαφώτης), Σάντος, Αντωνίου (63′ Ντάβερφελντ), Ριστέφσκι, Μαΐντεβατς (46′ Τσάβες)
Στον πάγκο: Κεραυνός, Έβορα, Φραντζής, Ρέινολτς, Σωτηρίου, Νικολεττίδης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φουρ, Ζ. Αουρέλιο / Αντωνίου, Μαΐντεβατς (3η), Μάζουρεκ
Στο όριο: Σεμέδο, Μπάιριτς, Πάντσεον, Πάγιτς / Βοζίνια, Ζτραβκόφσκι, Τσάβες, Ρέινολντς, Ριέρα, Παπαφώτης, Μαζάν, Ριστέφσκι, Μαΐντεβατς

Έναρξη του αγώνα.
5′ ΓΚΟΛ 1-0: Αδράνεια στην άμυνα της ΑΕΛ, ο Ζάιρο πάτησε στον Βαλακάρι που με πλασέ άνοιξε το σκορ. (ΕΔΩ το γκολ)
14′ ΣΧΟΛΙΟ: Μετά το γκολ της Πάφος FC, η ΑΕΛ ισορρόπησε όμως δεν βρήκε ακόμη τους χώρους για να πατήσει στην περιοχή του Ρούτκο. Αντιθέτως, οι γηπεδούχοι δείχνουν πιο ορεξάτοι στο παιχνίδι και προσπαθούν κυρίως από τα δεξιά με τον Αουρέλιο να ανεβαίνει αρκετά στο αντίπαλο μισό.
16′
Κίτρινη στον Φουρ.
27′ Κίτρινη στον Μηνά Αντωνίου.
28′ Kίτρινη και στον Μαΐντεβατς που είναι στο όριο. Χάνει ένα από τους δύο επόμενους αγώνες.
34′ Κίτρινη στον Μάζουρεκ.
45′ ΔΟΚΑΡΙ για την Πάφος FC. Ο Σεμέδο μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά έκανε το σουτ με τη μπάλα να βρίσκει στην εξωτερική πλευρά της δεξιάς δοκού του Βοζίνια.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1-0
Mε δύο αλλαγές άρχισε το β’ ημίχρονο η ΑΕΛ. Τσάβες και Παπαφώτης αντί Μαΐντεβατς και Τσέποβιτς.
53′
Πρώτη τελική για την ΑΕΛ. Ο Τσάβες μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ με τη μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Ρούτκο.
63′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ντάβερφελντ αντί του Αντωνίου.
71′ Διπλή αλλαγή για την Πάφος FC. Ντόουγκλας Αουρέλιο και Λέιτε αντί των Ζάιρο και Βαλακάρι.
79′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ανδρέου αντί του Γεωργίου.
89′ Κίτρινη στον Ζ. Αουρέλιο.
90′ Αλλαγή για την Πάφος FC. Ο Πάνιτς αντί του Ντράγκομιρ.
90+1′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάζουρεκ, με γροθιές ο Ρούτκο.
90+2′ Μακρινό σουτ του Ανδρέου, έδιωξε σε κόρνερ ο Ρούτκο.
90+2′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Αβραάμ αντί του Μάζουρεκ.
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ 1-0