Τσέκαρε εισιτήριο για Κατάρ με στυλ η Αγγλία, που διέλυσε με 10-0 το Σαν Μαρίνο και κλείδωσε και τυπικά την πρωτιά.
Μόλις στο 6ο λεπτό ο Μαγκουάιρ άνοιξε το σκορ για την Αγγλία μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φόντεν ενώ στο 15’ ο Σακά έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Φάμπρι και κατέληξε στα δίχτυα του σαν Μαρίνο για το 0-2.
Στο 27ο λεπτό ο Κέιν με πέναλτι έγραψε το 0-3 ενώ στο 32’ ο φορ της Τότεναμ έκανε και το 0-4 με γυριστό από το πέναλτι μετά από ασίστ του Σμιθ Ρόου. Η Αγγλία δεν πάτησε φρένο και στο 39’ ο Κέιν έγραψε το 0-5 με νέο πέναλτι και στο 42’ σαν σε προπόνηση έκανε την ενέργεια στην περιοχή και πάσαρε για το 0-6, πιάνοντας έτσι τον Γκάρι Λίνεκερ στην 3η θέση των σκόρερ της Εθνικής Αγγλίας.
Στο 58ο λεπτό ο Έιμπραχαμ πάτησε όμορφα στον Σμιθ Ρόου που με σουτ από το πέναλτι έκανε το 0-7 ενώ στο 68’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Ρόσι και στο 69’ ο Μινγκς έκανε το 0-8 με κεφαλιά. Στο 73’ ακυρώθηκε γκολ του Έιμπραχαμ για επιθετικό φάουλ ενώ ο Έιμπραχαμ με γυριστό έκανε το 0-9 στο 78’ και ο Σακά με κεφαλιά διαμόρφωσε το 0-10 στο επόμενο λεπτό.
ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ: Μπενεντετίνι, Μπατιστίνι, Φάμπρι (80’ Κόντι), Ρόσι, Τομασίνι (46’ Ματέο Βιταϊόλι), Λουναντέι (74’ Α.Γκραντόνι), Γκολινούτσι, Μουλαρόνι, Ντ’Αντάριο (46’ Τσενζόνι), Νάνι, Χιρσχ (46’ Γκολινούτσι)
ΑΓΓΛΙΑ: Ράμσντεϊλ, Μινγκς, Κόαντι, Μαγκουάιρ, Σακά, Άρνολντ, Μπέλινγκχαμ, Φίλιπς (46’ Γκάλαχερ), Σμιθ Ρόου (73’ Στόουνς), Φόντεν (46’ Έιμπραχαμ) (46’ Τσίλγουελ), Κέιν (62’ Τζέιμς)