Με πρωταγωνιστή τον Άντονι Μοντέστ, που πέτυχε δυο γκολ, η Κολωνία πήρε βαθμό, 2-2, κόντρα στην Ουνιόν Βερολίνου.
Οι γηπεδούχοι έκαναν το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στο ματς σκοράροντας με τον Μοντέστ στο 7ο λεπτό μετά από σουτ του Κάιντς στο δοκάρι. Η αντίδραση της Ουνιόν Βερολίνου ήταν άμεση και ισοφάρισε με τον Ρίερσον δύο λεπτά αργότερα να σημειώνει το 2ο γκολ της καριέρας του με την ομάδα του Βερολίνου. Ο Πρέμελ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους διαμόρφωσε το 1-2 για την Ουνιόν, ενώ πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Αβονί είχε σημαντική ευκαιρία και για τρίτο γκολ. Οι γηπεδούχοι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας με τέρμα του Μοντέστ στο 86ο λεπτό.
ΚΟΛΩΝΙΑ: Χορν, Σμιτζ, Χούμπερς (65′ Κίλιαν), Ζίχος, Χέκτορ, Λιούμπισιτς, Οζκάν, Ντούντα (65′ Τίλμαν), Κάιντς, Μοντέστ, Ουτ (77′ Άντερσον)
ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ: Λούτε, Φρίντριχ, Κνόχε, Μπαουμγκαρτλ, Ρίερσον, Κεντίρα, Πρέμελ, Γκίσελμαν, Χαραγκούτσι (84′ Οζτουνάλι), Μπέκερ (72′ Φογκλσάμερ), Αβονίγι (84′ Μπέρενς)