Αποκλεισμός σοκ για τις «ασπιρίνες» που έχασαν με 2-1 από την Καρλσρούη
DFP POKAL-2ος ΓΥΡΟΣ

Μπάγερ Λεβερκούζεν-Καρλσρούη: 1-2
(Φριμπόνγκ 54’-Κουέτο 4’, Τσόι Κιουνγκ Ροκ 63’)
Αποκλεισμός σοκ για την Μπάγερ Λεβερκούζεν που έχασε μέα στην έδρα της με 2-1 από την Καρλσρούη.
Η Καρλσρούη άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Κουέτο, αλλά στο 54’ ο Φριμπόνγκ έκανε το 1-1. Ωστόσο στο 63ο λεπτό ο Τσόι Κιουνγκ Ροκ έκανε το 1-2 και χάρισε την πρόκριση στην Καρλσρούη.

Ντιναμό Δρέσδης-Ζανκτ Πάουλι: 2-3 παρ.
(Ντάφερνερ 66’, Λεβ 74’ αυτ.-Πακαράδα 63’, Ντίτγκεν 72’, Μπούχτμαν 102’)
Πρόκριση στην παράταση για την Ζανκτ Πάουλι που κέρδισε την Ντιναμό Δρέσδης με 3-2.
Στο 63’ η Ζανκτ Πάουλι άνοιξε το σκορ με τον Πακαράδα αλλά τρία λεπτά αργότερα, ο Ναφερνέρ έκανε το 1-1. Στο 72’ μάλιστα η Ζανκτ Πάουλι πήρε ξανά προβάδισμα με τον Ντίτγκεν αλλά στο 74’ ήρθε το 2-2 με αυτογκόλ του Λεβ. Το ματς πήγε στην παράταση όπου στο 102’ ο Μπούχτμαν έκανε το 2-3

Μπόχουμ-Άουγκσμπουργκ: 2-2 (5-4 πεν.)
(Πάντοβιτς 12’, 53’-Όξφορντ 55’, Βάργκας 58’)
Πρόκριση στα πέναλτι για την Μπόχουμ του Λαμπρόπουλου, που κέρδισε με 5-4 την Άουγκσμπουργκ.
Στο 12ο λεπτό η Μπόχουμ πήρε κεφάλι στο σκορ με το γκολ του Πάντοβιτς, ενώ ο ίδιος έκανε και το 2-0 στο 53’. Δύο λεπτά αργότερα, ο Όξφορντ έκανε το 1-2 και στο 58’ ο Βάργκας ισοφάρισε σε 2-2. Στα πέναλτι η Μπόχουμ κέρδισε με 5-4, με τον Μάιερ να είναι ο μοιρίος για την Άουγκσμπουργκ καθώς έχασε το τελευταίο πέναλτι.

Βάλντοφ Μαϊνχάιμ-Ουνιόν Βερολίνου: 1-3 παρ.
(Ροσιπάλ 4’-Μπέρενς 18’, 118’, Αβονίγι 95’)
Γλίτωσε στην παράταση η Ουνιόν, που κέρδισε με 3-1 τη Βάλντοφ.
Η Βάλντοφ άνοιξε το σκορ στο 4ο μόλις λεπτό με τον Ροσιπάλ αλλά ο Μπέρενς έκανε το 1-1 στο 18’. Το ματς πήγε στην παράταση και στο 95ο λεπτό ο Αβονίγι έγραψε το 1-2 ενώ στο 118’ ο Μπέρενς διαμόρφωσε το 1-3.