Ισόπαλες 3-3 αναδείχθηκαν Τζένοα και Βερόνα σε ένα απίθανο παιχνίδι που τα είχε όλα.

Στο 3ο λεπτό ο Μοντιπό έβγαλε σε κόρνερ μετά από σουτ του Κρισίτο, ενώ στο 8’ ο Φαραόνι σέντραρε από δεξιά και ο Σιμεόνε με όμορφη κεφαλιά έκανε 0-1.

Στο 48ο λεπτό η Βερόνα κέρδισε πέναλτι σε πάτημα του Μαξίμοβιτς στον Σιμεόνε και ο Μπαράκ το εκτέλεσε εύστοχα για το 0-2. Στο 67ο λεπτό ο Σιρίγκου έσωσε μετά από σουτ του Λαζάνια και στο 73’ ο Ιταλός είπε όχι εντυπωσιακά και σε σουτ του Μπαράκ.

Στο 75’ κέρδισε πέναλτι και η Τζένοα και ο Κρισίτο έκανε το 1-2 από τα 11 μέτρα και στο 80’ Ο Ροβέλα εκτέλεσε το φάουλ και ο Ντέστρο έκανε το 2-2 από κοντά. Μάλιστα στο 85’ ο Ντέστρο έκανε φοβερή ενέργεια από αριστερά και πλάσαρε τον Μοντιπό για το 3-2 αλλά στο 90+5′ ο Κάλινιτς με κεφαλιά έκανε το 3-3.

ΤΖΕΝΟΑ: Σιρίγκου, Κρισίτο, Καμπιάσο (46’ Πάντεβ), Μπιράσκι (64’ Γκιλιόνε), Μπαντέλι, Μακσίμοβιτς (54’ Μπάνι), Φαρές, Ροβέλα, Μελεγκόνι (46’ Μπεχράμι), Ντέστρο, Καλόν (58’ Εκουμπάν)

ΒΕΡΟΝΑ: Μοντιπό, Φαραόνι (75′ Μανιάνι), Γκίντερ, Νταβίντοβιτς, Καζάλε, Λάζοβιτς (46’ Σούταλο), Μπαράκ, Ταμέζε (66’ Μπέσα), Ίλιτς, Σιμεόνε (65’ Κάλινιτς), Λαζάνια (83’ Καπράρι)