Η κλήρωση του Europa League (Α’&Β’ προκριματικός γύρος)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Καθημερινές προσφορές στο Παγκόσμιο*, 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα, 600+ Μακροχρόνια ειδικά!

Δείτε την κλήρωση των κυπριακών ομάδων για τον Α’ και τον Β’ Προκριματικό Γύρο του Europa League.

Στον πρώτο προκριματικό γύρο η Ανόρθωση κληρώθηκε με την αλβανική Λάτσι και ο Απόλλωνας με την Στούμπρας Λιθουανίας. Οι πρώτοι αγώνες του πρώτου προκριματικού θα γίνουν 12 Ιουλίου και οι επαναληπτικοί στις 19 Ιουλίου.

Η Ανόρθωση αν ξεπεράσει το εμπόδιο της Λάτσι θα αντιμετωπίσει στον Β’ προκριματικό μία εκ των  Glevanon ή Molde.
Η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει μία εκ των Levadia ή Dundalk.
Αν ο Απόλλωνας αποκλείσει την Στούμπρας θα αντιμετωπίσει μία εκ των Zeljeznicar ή Narva Trans. Στις 26 Ιουλίου ο πρώτος αγώνας και ο επαναληπτικός στις 2 Αυγούστου.
Live:

ΟΙ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΥ ΓΥΡΟΥ (26 ΙΟΥΛΙΟΥ & 2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ)

Γκλέναβον (NIR) / Μόλντε (NOR) – Ανόρθωση (CYP) / Λάτσι (ALB)
Banants (ARM) / Sarajevo (BIH) v Atalanta (ITA)
Birkirkara (MLT) / KÍ Klaksvík (FRO) / Žalgiris Vilnius (LTU) v Vaduz (LIE) / Levski Sofia (BUL)
Engordany (AND) / Folgore (SMR) / Kairat Almaty (KAZ) v AZ Alkmaar (NED)
Aberdeen (SCO) v Burnley (ENG)
Rudar Pljevlja (MNE) / Partizan (SRB) v Cefn Druids (WAL) / Trakai (LTU) / Irtysh (KAZ)
Balzan (MLT) / Keşla (AZE) v Milsami Orhei (MDA) / Slovan Bratislava (SVK)
Cliftonville (NIR) / Nordsjælland (DEN) v Shamrock Rovers (IRL) / AIK (SWE)
Rudar Velenje (SVN) / Tre Fiori (SMR) / Bala Town (WAL) v FCSB (ROU)
Hapoel Haifa (ISR) v Lahti (FIN) / Hafnarfjördur (ISL)
Levadia Tallinn (EST) / Dundalk (IRL) v AEK Larnaca (CYP)
Zaria Balti (MDA) / Górnik Zabrze (POL) v Budućnost Podgorica (MNE) / Trenčín (SVK)
Ferencváros (HUN) / Maccabi Tel-Aviv (ISR) v Radnički Niš (SRB) / UE Sant Julià (AND) / Gzira United (MLT)
CSKA Sofia (BUL) / Riga (LVA) v Admira Wacker Mödling (AUT)
Spartak Subotica (SRB) / Coleraine (NIR) v Sparta Praha (CZE)
RB Leipzig (GER) v Liepāja (LVA) / Häcken (SWE)
Stjarnan (ISL) / Nõmme Kalju (EST) v København (DEN) / KuPS Kuopio (FIN)
Ufa (RUS) v Široki Brijeg (BIH) / Domžale (SVN)
Samtredia (GEO) / Tobol Kostanay (KAZ) v Pyunik (ARM) / Vardar (MKD)
Jagiellonia Białystok (POL) v Rio Ave (POR)
LASK Linz (AUT) v Lillestrøm (NOR)
Budapest Honvéd (HUN) / Rabotnicki (MKD) v Progrès Niederkorn (LUX) / Gabala (AZE)
Petrocub (MDA) / Osijek (CRO) v Rangers (SCO) / Shkupi (MKD)
B36 Tórshavn (FRO) / St Joseph’s (GIB) / OFK Titograd (MNE) v Beşiktaş (TUR)
Dunajská Streda (SVK) / Dinamo Tbilisi (GEO) v Derry City (IRL) / Dinamo Minsk (BLR)
FK Zeljeznicar (BIH) ή JK Narva Trans (EST)/Στούμπρας (Λιθουανία) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

ΟΙ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΥ ΓΥΡΟΥ (12 & 19 ΙΟΥΛΙΟΥ):

Στιάρναν (Ισλανδία) – Νόμε Κάλιου (Εσθονία)
Ίλβες Ταμπέρε (Φινλανδία) – Σλάβια Σόφια (Βουλγαρία)
Μπιρκιρκάρα (Μάλτα) /  Κλάκσβικ (Νήσοι Φερόε) – Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία)
Φόλα Έσχ (Λουξεμβούρο) – Εουρόπα (Γιβραλτάρ) / Πρίστινα (Κόσοβο)
Γκλέναβον (Βόρειος Ιρλανδία) – Μόλντε (Νορβηγία)
Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) –  Ντίναμο Τιφλίδας (Γεωργία)
Στούμπρας (Λιθουανία) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)
Σιρόκι (Βοσνία) – Ντομτζάλε (Σλοβενία)
Ρέιντζερς (Σκωτία) – Σκούπι (ΠΓΔΜ)
Προγκρέ Νίντελκορν (Λουξεμβούργο) – Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)
Ρασίν Ουνιόν (Λουξεμβούργο) – Βιτόρουλ (Ρουμανία)
Σαμτρέντια (Γεωργία) – Τόμπολ Κοστανάι (Καζακτάν)
Παρτιζάνι (Αλβανία) – Μάριμπορ (Σλοβενία)
Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Ουιπέστ (Ουγγαρία)
Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) – Τρέντσιν (Σλοβακία)
Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) – Ντίναμο Μινσκ (Λευκορωσία)
B36 Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε) / Σεντ Τζόσεφς (Γιβραλτάρ) – OFK Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)
Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία) – Γκόρνικ Ζάρμπρζε (Πολωνία)
Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία) – Κόλερεϊν (Βόρειος Ιρλανδία)
Πιούνικ (Αρμενία) – Βαρντάρ (ΠΓΔΜ)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – ΑΪΚ Σόλνα (Σουηδία)
Κόνας Κουέι (Ουαλία) – Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)
Λάχτι (Φινλανδία) – Χαφνάρφιορντούρ (Ισλανδία)
Βέντσπιλς (Λετονία) – Λουφτετάρι (Αλβανία)
Κλίφτονβιλ (Βόρειος Ιρλανδία) – Νόρντζελαντ (Δανία)
Μπάνατς (Αρμενία) – Σεράγεβο (Βοσνία))
Εγγκορντάνι (Ανδόρα) / Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) – Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)
Πέτροτσουμπ (Μολδαβία) – Όσιγιεκ (Κροατία)
Ανόρθωση (Κύπρος) – Λάτσι (Αλβανία)
Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Μπάλτζαν (Μάλτα) – Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)
Χόνβεντ (Ουγγαρία) – Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)
Ρουντάρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο) – Παρτίζαν (Σερβία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Ρίγα (Λετονία)
Μιλσάμι (Μολδαβία) – Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)
Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) – UE Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα) / Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)
Λέχ Πόζναν (Πολωνία) – Γκραντζασάρ-Καπάν (Αρμενία)
Τσιχούρα (Γεωργία) – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν) – Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)
Ζελιέτζνιτσάρ (Βοσνία) – Νάβρα Τρανς (Εσθονία)
Σεφν Ντρουντς (Ουαλία) / Τράκαϊ (Λιθουανία) – Ίρτις (Καζακστάν)
Χιμπέρνιαν (Σκωτία) – NSÍ Ρούναβικ (Νήσοι Φερόε)
Ρουντάρ Βελένιε (Σλοβενία) – Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο) / Μπάλα Τάουν (Ουαλία)
Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) – Ντάνταλκ (Ιρλανδία)
ÍBV (Ισλανδία) – Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)
Κοπεγχάγη (Δανία) – KuPS Κουόπιο (Φινλανδία)
Λιεπάγια (Λετονία) – Χάκεν (Σουηδία)

-Άρχισε η κλήρωση

-Ακόμη 45 λεπτά καθυστέρηση στην κλήρωση. Η ώρα 15:45 θα ξεκινήσει η κλήρωση.

2ος προκριματικός γύρος

Ισχυροί Αδύναμοι
Σεβίλλη (Ισπανία) 113.000 Χαποέλ Χάιφα (Ισραήλ) 4.350
Μπεσίκτας (Τουρκία) 57.000 Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) 4.350 *
Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) 34.500 ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) 4.310
Κοπεγχάγη (Δανία) 34.000 * Ανόρθωση (Κύπρος) 4.310 *
Στεάουα (Ρουμανία) 27.500 Ντινάμο Τιφλίδας (Γεωργία) 4.250 *
Γκενκ (Βέλγιο) 27.000 Βιτορούλ (Ρουμανία) 4.090 *
Άλκμααρ (Ολλανδία) 25.000 Γιαγκελόνια (Πολωνία) 4.025
Μάριμπορ (Σλοβενία) 22.500 * Γκόρνικ Ζάμπρζε (Πολωνία) 4.025 *
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 22.500 * Αμπερντίν (Σκωτία) 4.000
Λειψία (Γερμανία) 17.000 ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) 4.000 *
Παρτίζαν (Σερβία) 17.000 * Νόμε Κάλιου (Εσθονία) 4.000 *
Μπέρνλι (Αγγλία) 15.921 Τζουργκάρντεν (Σουηδία) 3.995
Αταλάντα (Ιταλία) 15.249 Χάκεν (Σουηδία) 3.995 *
Μόλντε (Νορβηγία) 12.500 * Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν) 3.825 *
Μπορντό (Γαλλία) 11.283 Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) 3.825 *
Ούφα (Ρωσία) 10.676 Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία) 3.825 *
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) 10.000 * ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) 3.825 *
Ρίο Άβε (Πορτογαλία) 9.449 Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) 3.825 *
Αστέρας Τρίπολης (Ελλάδα) 9.000 Βέντσπιλς (Λετονία) 3.750 *
Ιλίτσιβετς (Ουκρανία) 8.226 Ραντνίτσκι (Σερβία) 3.750 *
Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) 8.000 * Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία) 3.750 *
Χάιντουκ (Κροατία) 7.000 Ντινάμο Μπρεστ (Λευκορωσία) 3.725
Λεχ Πόζναν (Πολωνία) 7.000 * Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία) 3.725 *
Λίντσερ (Αυστρία) 6.570 Ρέιντζερς (Σκωτία) 3.725 *
Αντμίρα (Αυστρία) 6.570 Χιμπέρνιαν (Σκωτία) 3.725 *
Ζανκτ Γκάλεν (Ελβετία) 6.040 Καϊράτ (Καζακστάν) 3.625 *
Φιτέσε (Ολλανδία) 6.000 Ίρτις Παβλοντάρ (Καζακστάν) 3.625 *
Ατρόμητος (Ελλάδα) 5.720 Τόμπολ (Καζακστάν) 3.625 *
Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) 5.500 * Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) 3.500 *
Ντάνταλκ (Ιρλανδία) 5.500 * Λίλεστρομ (Νορβηγία) 3.485
Ζάλγκιρις (Λιθουανία) 5.500 * Σπάρτα Σάρπσμποργκ (Νορβηγία) 3.485 *
Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) 5.250 * Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ) 3.250 *
Όσιγιεκ (Κροατία) 5.200 * Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 3.250 *
Νόρτζελαντ (Δανία) 5.190 * Ντομζάλε (Σλοβενία) 3.000 *
Βάρνταρ (ΠΓΔΜ) 5.000 * Μλάντοστ (Μαυροβούνιο) 3.000 *
Τρέντσιν (Σλοβακία) 5.000 * Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 3.000 *
Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) 5.000 * Ρούνταρ (Σλοβενία) 2.900 *

* Αν περάσει από τον 1ο προκριματικό γύρο

Ο Απόλλωνας κληρώθηκε να αγωνιστεί στον 1ο προκριματικό γύρο με την Stumbras Λιθουανίας. Στις 12 Ιουλίου στην Λιθουανία ο αγώνας και μία εβδομάδα αργότερα στο ΓΣΠ

Με την Λάτσι Αλβανίας κληρώθηκε η Ανόρθωση. Ο πρώτος αγώνας στην Κύπρο στις 12 Ιουλίου και μία εβδομάδα αργότερα στην Αλβανία.

 

 

Οι πρώτοι αγώνες του πρώτου προκριματικού θα γίνουν 12 Ιουλίου και οι επαναληπτικοί στις 19 Ιουλίου.

Τα ζευγάρια του 1ου προκριματικού γύρου:

Στιάρναν (Ισλανδία) – Νόμε Κάλιου (Εσθονία)
Ίλβες Ταμπέρε (Φινλανδία) – Σλάβια Σόφια (Βουλγαρία)
Μπιρκιρκάρα (Μάλτα) /  Κλάκσβικ (Νήσοι Φερόε) – Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία)
Φόλα Έσχ (Λουξεμβούρο) – Εουρόπα (Γιβραλτάρ) / Πρίστινα (Κόσοβο)
Γκλέναβον (Βόρειος Ιρλανδία) – Μόλντε (Νορβηγία)
Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) –  Ντίναμο Τιφλίδας (Γεωργία)
Στούμπρας (Λιθουανία) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)
Σιρόκι (Βοσνία) – Ντομτζάλε (Σλοβενία)
Ρέιντζερς (Σκωτία) – Σκούπι (ΠΓΔΜ)
Προγκρέ Νίντελκορν (Λουξεμβούργο) – Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)
Ρασίν Ουνιόν (Λουξεμβούργο) – Βιτόρουλ (Ρουμανία)
Σαμτρέντια (Γεωργία) – Τόμπολ Κοστανάι (Καζακτάν)
Παρτιζάνι (Αλβανία) – Μάριμπορ (Σλοβενία)
Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Ουιπέστ (Ουγγαρία)
Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) – Τρέντσιν (Σλοβακία)
Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) – Ντίναμο Μινσκ (Λευκορωσία)
B36 Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε) / Σεντ Τζόσεφς (Γιβραλτάρ) – OFK Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)
Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία) – Γκόρνικ Ζάρμπρζε (Πολωνία)
Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία) – Κόλερεϊν (Βόρειος Ιρλανδία)
Πιούνικ (Αρμενία) – Βαρντάρ (ΠΓΔΜ)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – ΑΪΚ Σόλνα (Σουηδία)
Κόνας Κουέι (Ουαλία) – Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)
Λάχτι (Φινλανδία) – Χαφνάρφιορντούρ (Ισλανδία)
Βέντσπιλς (Λετονία) – Λουφτετάρι (Αλβανία)
Κλίφτονβιλ (Βόρειος Ιρλανδία) – Νόρντζελαντ (Δανία)
Μπάνατς (Αρμενία) – Σεράγεβο (Βοσνία))
Εγγκορντάνι (Ανδόρα) / Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) – Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)
Πέτροτσουμπ (Μολδαβία) – Όσιγιεκ (Κροατία)
Ανόρθωση (Κύπρος) – Λάτσι (Αλβανία)
Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Μπάλτζαν (Μάλτα) – Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)
Χόνβεντ (Ουγγαρία) – Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)
Ρουντάρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο) – Παρτίζαν (Σερβία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Ρίγα (Λετονία)
Μιλσάμι (Μολδαβία) – Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)
Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) – UE Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα) / Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)
Λέχ Πόζναν (Πολωνία) – Γκραντζασάρ-Καπάν (Αρμενία)
Τσιχούρα (Γεωργία) – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν) – Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)
Ζελιέτζνιτσάρ (Βοσνία) – Νάβρα Τρανς (Εσθονία)
Σεφν Ντρουντς (Ουαλία) / Τράκαϊ (Λιθουανία) – Ίρτις (Καζακστάν)
Χιμπέρνιαν (Σκωτία) – NSÍ Ρούναβικ (Νήσοι Φερόε)
Ρουντάρ Βελένιε (Σλοβενία) – Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο) / Μπάλα Τάουν (Ουαλία)
Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) – Ντάνταλκ (Ιρλανδία)
ÍBV (Ισλανδία) – Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)
Κοπεγχάγη (Δανία) – KuPS Κουόπιο (Φινλανδία)
Λιεπάγια (Λετονία) – Χάκεν (Σουηδία)

BET ON ALFA: Παίξε online και πάρε Bonus 100% με την πρώτη κατάθεση μέχρι 100 Ευρώ