Με ανατροπή η ΑΕΛ νίκησε 4-3την Καρμιώτισσα στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν για τις δύο ομάδες.
Η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη αν και βρέθηκε πίσω στοπ σκορ από το 22ο λεπτό με γκολ του Ντούμπια, αντέδρασε και σε λιγότερο από δέκα λεπτά γύρισε το ματς με δύο γκολ του Μίντσεφ (27’, 31’).
Το τελικό 3-1 ήρθε από τον Μεντόγεβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 66ο λεπτό, ενώ στο 74΄ο Μορίρεα έκανε το 4-1.
Το 4-2 ήρθε από κεφαλιά του Ρόσι στο 82ο λεπτό και το τελικό 4-3 με πέναλτι του Κατσαντώνη στο 90+5.

ΑΕΛ: Κυριάκου, Φραντζής, Παπαφώτης, Σρνιτς (58′ Μεντόγεβιτς), Σιλβέστρος (78′ Γενεθλίου), Μίντσεφ, Ντε Λούκας, Μακρής (78′ Χριστοδούλου), Ζαχαρία (58′ Κα), Κάνο, Θεμιστοκλέους (65′ Μορέιρα).
Στον πάγκο: Ανέστη, Μεντόγεβιτς, Μεντόσα, Μορέιρα, Μαρς, Τζιάλμα, Χριστοδούλου, Σεργίου, Κα, Γενεθλίου, Παναγή.

Καρμιώτισσα: Βιολάρης, Μαλόνε, Ντούμπια, Μιχαήλ (59′ Ρόσι), Παντελή, Γκραντινάρου, Γκριμπάκιν (46′ Θεοδώρου), Κατσαντώνης, Ουεσλάτι (84′ Σπανός), Παττίχης (46′ Ψύχας), Πάβλοβετς (68′ Ματθαίου)
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Άντος, Μελετίου, Τσουκαλάς, Θεοδώρου, Ρόσι, Χαραλάμπους, Σπανός, Ευριπίδου, Ματθαίου, Αριστείδου, Ψύχας.

ΣΚΟΡΕΡ: 27′, 31′  Μίντσεφ, 66′ Μεντόγεβιτς, 74′ Μορέιρα/ 22′ Ντούμπια, 82′ Ρόσι, 90+5′ Κατσαντώνης (π.)

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ:
4′ Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Μίντσεφ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι μετά από στραβοκλωτσιά.
13′ Σουτ του Σέρνιτς, έβαλε το πόδι ο Γκριμπάκιν και απέκρουσε την μπάλα.
14′ Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Από κοντά ο Θεμιστοκλέους δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
17′ Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Το σουτ του Ντούμπια σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Κυριάκου.
22′ Καλό σουτ του Θεμιστοκλέους έξω.
23′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ η Καρμιώτισσα με σουτ του Ντούμπια. Η μπάλα χτύπησε και στον Ντε Λούκας και αιφνιδίασε τον Κυριάκου.
27′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει η ΑΕΛ. Ο Φραντρής έπιασε την κεφαλιά και ο Μίντσεφ την έσπρωξε στα δίχτυα.
31′ ΓΚΟΛ. 2-1. Το γυρίζει η ΑΕΛ. Μετά από σέντρα του Μακρή, ο Μίτσεφ με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

55′ Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Κατσαντώνης έκανε το γύρισμα αλλά ο Θεοδώρου δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
66′ ΓΚΟΛ. 3-1. Πετυχαίνει γκολ η ΑΕΛ με ωραία εκτέλεση φάουλ του Μεντόγεβιτς.
74′ ΓΚΟΛ. 4-1. Με ωραίο σουτ ο Μορέιρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
81′ Σουτ του Ψύχα έξω.
82′ ΓΚΟΛ. 4-2. Μειώνει η Καρμιώτισσα με κεφαλιά του Ρόσι μετά από κόρνερ του Θεοδώρου.
89′ Αποχωρεί τραυματίας ο Μίντσεφ, δεν έχει άλλη αλλαγή η ΑΕΛ.
90′ Επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο και συνεχίζει ο Βούλγαρος επιθετικός.
90+5′ ΓΚΟΛ.4-3. Μειώνει η Καμριώτισσα με πέναλτι του Κατσαντώνη.