Τέλος σε ένα αρνητικό σερί τεσσάρων αγωνιστικών χωρίς νίκη έβαλε η Τορίνο, η οποία επικράτησε εκτός έδρας 2-0 την Ουντινέζε σε παιχνίδι για την 29η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Νίκη και για την Μόντσα κόντρα στην Κάλιαρι με 1-0 στο άλλο ματς με ίδια ώρα έναρξης.

Στο Φρίουλι η Ουντινέζε για άλλη μια φορά εμφανίστηκε με προβλήματα. Η Τορίνο η οποία είχε καλές εμφανίσεις στις προηγούμενες αγωνιστικές οι οποίες όμως δεν είχαν συνδυαστεί με ένα καλό αποτέλεσμα κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 10ο λεπτό με τον Ζαπάτα. Με ανεβασμένη ψυχολογία μπόρεσε να διπλασιάσει τα τέρματά της στο 53ο λεπτό με τον Βλάσιτς και τελικά να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στους γηπεδούχους που δεν έδειξαν ικανοί να αντιδράσουν. Με τη νίκη αυτή η Τορίνο έφτασε στους 41 βαθμούς, και πλέον απέχει πέντε βαθμούς από την Αταλάντα η οποία είναι στην έκτη θέση και διεκδικεί την έξοδό της στην Ευρώπη.

Έναν περισσότερο βαθμό από την Τορίνο, δηλαδή, 42 βαθμούς, έχει η Μόντσα η οποία την ίδια στιγμή έπαιρνε και αυτή τους τρεις βαθμούς απέναντι στην Κάλιαρι επικρατώντας με 1-0. Το γκολ που έκρινε το ματς το πέτυχε ο Μαλντίνι στο 42ο λεπτό.