Τη μεγαλύτερη νίκη της στη σεζόν και μάλιστα με ανατροπή πήρε στην Περιστερώνα η Καρμιώτισσα, επικρατώντας της Δόξας με 4-1 για την 2η αγωνιστική του β’ ομίλου των πλέι οφ, κάνοντας το πλέον αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στην πρώτη κατηγορία, καθώς ξέφυγε στο +7 από την ομάδα της Κατωκοπιάς!
Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ανδρέας Κατσαντώνης, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ και ήταν μακράν ο κορυφαίος της αναμέτρησης. Η Δόξα προηγήθηκε με πέναλτι του Ναμπί στο 7’, όμως η Καρμιώτισσα ήταν καταιγιστική στο β’ ημίχρονο, ισοφαρίζοντας με τον Ντούμπια στο 52’ και τον Κατσαντώνη να αναλαμβάνει δράση στη συνέχεια, σκοράροντας τρία γκολ (51’, 56’ και 90+2’)!

ΔΟΞΑ: Αντωνίου, Τάντι, Τρούγιτς, Τραϊτσέφσκι (51′ Φοφανά), Ναμπί (79′ Αλτσέους), Βελκόφσκι, Αντωνιάδης, Προβιδάκης (67′ Σαντίκ), Πούριτς, Ασάντε, Χάνι (79′ Μέσκα).
Στον πάγκο: Π.Κυριάκου, Φοφανά, Σαντίκ, Λοϊζίδης, Αντενόν, Αλτσέους, Ε.Κυριάκου, Χ.Κυριάκου, Μέσκα.
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Κοβάσεβιτς, Γκραντινάρου (89′ Ματθαίου), Πάουλαβετς, Ντούμπια (89′ Ψύχας), Τσουκαλάς, Θεοδώρου (77′ Νεοφύτου), Ουεσλάτι (89′ Παντελή), Κατσαντώνης, Ρόσι (67′ Χαραλάμπους).
Στον πάγκο: Βιολάρης, Άντος, Μελετίου, Νεοφύτου, Μιχαήλ, Παντελή, Χαραλάμπους, Αγγελή, Ματθαίου, Ψύχας.

Έναρξη αγώνα.
2’ Κίτρινη στον Τσουκαλά.
4’ To VAR καλεί στο on-field review τον διαιτητή για πέναλτι υπέρ της Δόξας, για χέρι του Μαλόνε στην περιοχή στην προηγούμενη φάση.
5’ Πέναλτι για τη Δόξα η απόφαση του ρεφ!
7’ 1-0: Ο Ναμπί είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα κι ανοίγει το σκορ για τη Δόξα!
11’ Δυνατό σουτ του Τρούγιτς στην περιοχή, έξω!
16’ Ο Θεοδώρου βγαίνει απέναντι από τον Αντωνίου, όμως τον προλαβαίνει ο Τάντι και με προβολή διώχνει σε κόρνερ!
26’ Σουτ του Χάνι στην περιοχή, έξω.
36’ Κίτρινες σε Πούριτς και Μαλόνε.
45+2’ Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Σουτ του Τσουκαλά, έκοψε ο Βελκόφσκι λίγο μπροστά από την γραμμή, νέο σουτ του Τσουκαλά, έξω!
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
ΤΕΛΙΚΕΣ: 4-4 (1-1)
ΚΟΡΝΕΡ: 2-6
ΚΑΤΟΧΗ: 45-55%

47’ Κεφαλιά του Κατσαντώνη στην περιοχή, έξω.
51’ Αλλαγή για τη Δόξα. Φοφανά αντί Τραϊτσέφσκι.
52’ 1-1: Με σουτ εκτός περιοχής ο Ντούμπια ισοφαρίζει!
58’ Μεγάλη φάση για τη Δόξα. Πλασέ του Ασάντε στην περιοχή, έξω.
60’ Σουτ του Ασάντε στο ύψος της περιοχής, έξω.
61’ 1-2: Με δυνατό μακρινό σουτ ο Κατσαντώνης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!
66’ 1-3: Ο Κατσαντώνης σκοράρει ξανά με δυνατό σουτ εκτός περιοχής!
67’ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Χαραλάμπους αντί του Ρόσι.
67’ Αλλαγή για τη Δόξα. Σαντίκ αντί Προβιδάκη.
77’ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Νεοφύτου αντί Θεοδώρου.
79’ Αλλαγές για τη Δόξα. Αλτσέους και Μέσκα αντί Ναμπί και Χάνι.
82’ Κεφαλιά του Πούριτς από κοντά, έξω!
84’ Κίτρινη στον Αλτσέους.
89’ Αλλαγές για την Καρμιώτισσα. Ματθαίου, Παντελή και Ψύχας αντί Γκραντινάρου, Ουεσλάτι και Ντούμπια.
90+2’ 1-4: Ο Κατσαντώνης με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας χατ τρικ!