Η Ομόνοια πήρε μεγάλη νίκη απέναντι στην ουραγό Δόξα με 1-3 και την αφήνει στην τελέυταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η Δόξα προηγήθηκε στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαντίκ στο 26′. Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή ανέβασε ρυθμούς και με πρωταγωνιστή τον Σεμέδο ο οποίος ισοφάρισε στο 80′ και στο 84′ κέρδισε πέναλτι το οποίο έκανε γκολ ο Ανσαριφάρντ. Στην συνέχεια ο Κακουλλής αστόχησε σε πέναλτι το οποίο κατέληξε στο δοκάρι αλλά οι πράσινοι δεν είπαν την τελευταία τους λέξη αφού ο Λοϊζου στο 98′ έγραψε το τελικό 1-3.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Σιέλης, Φοφανά(, Τρούγιτς, Ασάντε, Κυριάκου, Αλσέους, Αντωνιάδης, Σαντίκ, Στυλιανού.
Στον πάγκο: Αντωνίου, Κυριάκου Π., Τραιτσέφσκι, Ναμπί, Γιαμπερέ, Σετσέροβιτς, Μοχάμεντ, Τζα Τζέτζε, Ερνεστ, Γκλεόφιλο.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Μάθιους , Σεμέδο, Κακουλλής, Σίμιτς, Σιπριάνο, Παναγιώτου, Κούσουλος, Μίλετιτς, Χαραλάμπους, Μπέζους.
Στον πάγκο: Ουζόχο, Κυριακίδης, Ψάλτης, Κουλιμπαλί, Κασάμα, Φράνσον, Ανσαριφάρντ, Μπασιρού, Ζαχαρίου, Λανγκ, Προκοπίου, Λοϊζου.

ΣΚΟΡΕΡ: Σαντίκ 26’/ Σεμέδο 80′, Ανσαριφάρντ 85′, Λοϊζου 98′
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σισκόφσκι, Στυλιανού, Αντωνίου Α., Πούριτς/ Κακουλλής, Σιπριάνο, Ανσαριφάρντ

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ:
1′ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
7′
Την κατοχή έχει η Ομόνοια ενώ και οι δύο ομάδες απειλούν μόνο από στημένες φάσεις.
13′ Πρώτη ευκαιρία για την Ομόνοια μετά το γύρισμα του Σίμιτς ο Σεμέδο τελευταία στιγμή δεν κατάφερε να κάνει το πλασέ.
16′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στην αναμέτρηση. Ο Κακουλλής μετά από γύρισμα έκανε το πλασέ αλλά ο Σισκόφσκι είπε το όχι.
20′ Σουτ του Χαραλάμπους από απόσταση πέραση αρκετά έξω.
21′ Ο Σιπριάνο έκανε την σέντρα-σουτ και ανάγκασε τον Σισκόφσκι να στείλει την μπάλα κόρνερ.
24′ ΠΕΝΑΛΤΙ για την Δόξα μετά από σπρώξιμο του Κούσουλου στον Τρούγιτς.
26′ ΓΚΟΛ! Η Δόξα ανοίγει το σκορ με τον Σαντίκ ο οποίος έστειλε τον Φαμπιάνο από την άλλη πλευρά.
ΕΔΩ η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και το 1-0 της Δόξας:

34′ Σαφώς επηρεασμένη από το γκολ η Ομόνοια και αυτό φαίνεται στο γήπεδο, με την Δόξα να έχει την ψυχολογία.
36′ Μακρινό σουτ του Κούσουλου το οποίο πέρασε έξω.
38′ O Κακουλλής έφυγε πίσω από την άμυνα της Δόξας αλλά ο Σισκόφσκι έκανε σωτήρια έξοδο.
45′ Ο Δημήτρης Σολωμού προσθέτει 6′ λεπτά καθυστερήσεις.
45′ Κίτρινη κάρτα στον Σισκόφσκι.
45+6′ ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
Δείτε τα στατιστικά του πρώτου ημιχρόνου:

46′ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
46′ Αλλαγή για την Ομόνοια, Έξω ο Κούσουλος μέσα ο Ανσαριφάρντ.
48′ Ο Σαντίκ χάνει μεγάλη ευκαιρία αφού από κοντά δεν κατάφερε να σκοράρει και έστειλε την μπάλα άουτ.
54′ Μπήκε καλύτερα η Δόξα στον αγωνιστικό χώρο ενώ η Ομόνοια προσπαθεί με υπομονή και κατοχή να βρεί το γκολ.
59′ Διπλή αλλαγή για την Δόξα έξω ο Ασάντε μέσα ο Ερνέντ και έξω ο Σαντίκ μέσα ο Γκλεόφιλο.
59′ Διπλή αλλαγή και για την Ομόνοια μέσα ο Λοϊζου και ο Μπασιρού έξω οι Χαραλάμπους και Σίμιτς.
63′ Κίτρινη στον Στυλιανού
64′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Λοϊζου να κάνει το πλασέ εντός περιοχής και την μπάλα να περνά έξω.
65′ Ο Κακουλλής δέχεται κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρίες στον διαιτητή.
66′ Ανεβάζει ρυθμούς η Ομόνοια αφού μετά τις αλλαγές που έκανε ο Σωφρόνης δημιουργεί ευκαιρίες και απειλεί συνεχώς.
68′ Στο έδαφος ο Σισκόφσκι ο οποίος ζητά να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.
70′ Διπλή αλλαγή από τον Μάκη Σεργίδη μέσα οι Ναμπί και Τζα Τζετζέ έξω οι Τρούγιτς και Αλσέους.
74′ Καλή προσπάθεια από τον Γκλεόφιλο ο οποίος έκανε το σουτ αλλά ο Φαμπιάνο έκανε την επέμβαση.
77′ Δυνατό σουτ του Κακουλλή εκτός περιοχής η μπάλα όμως πέρασε ψηλά άουτ.
78′ Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια έξω ο Μπέζους και ο Μάθιους μέσα ο Ζαχαρίου και ο Φράνσον
78′ Αλλαγή για την Δόξα μέσα ο Σετσέροβιτς έξω ο Φοφανά.
80′ ΓΚΟΛ! Η Ομόνοια ισοφαρίζει με γκολ του Σεμέδο ο οποίος με δυνατό σουτ εντός περιοχής νίκησε τον Σισκόφσκι.
82′ Ο Κακκουλλής μετά από ωραία ενέργεια έκανε το πλασέ αλλά ο Σισκόφσκι έστειλε την μπάλα κόρνερ.
84′ ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ομόνοια που κέρδισε ο Σεμέδο μετά από μαρκάρισμα του Στυλιανού.
84‘ Κίτρινες στους Ανσαριφάρντ και Πούριτς.
85′ ΓΚΟΛ! Ο Ανσαριφαρντ ευστοχεί από τα 11 βήματα και η Ομόνοια είναι μπροστά στο σκορ.
87′ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα με τον Σετσέροβιτς να στέλνει από κοντά την μπάλα ψηλά άουτ.
90′ 7′ τα λέπτά των καθυστερήσεων.
92′ ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ομόνοια στον Κακουλλή μετά από On field Review στο VAR από τον Διαιτητή.
92′ ΑΣΤΟΧΕΙ ο Κακουλλής ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην συνέχεια σκόραρε αλλά ήταν σε αντικανονική θέση.
98′ ΓΚΟΛ! Ο Λοϊζου πήρε την μπάλα και αφού είδε ότι ο Σισκόφσκι είναι εκτός εστίας πλάσαρε από μακρία και έγραψε το 1-3.