Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα με 78-88 στην παράταση από τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ στην πρεμιέρα της EuroLeague. Έφτασε ένα σουτ (του Κώστα Σλούκα) μακριά από την νίκη στην κανονική διάρκεια του αγώνα. Και ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος προτίμησε να σταθεί στα θετικά του αγώνα με ένα post στο Instagram.

Ο ισχυρός άνδρας της “πράσινης” ΚΑΕ αποθέωσε τον κόσμο του Παναθηναϊκού με ένα post του, προσθέτοντας ότι ο Παναθηναϊκός έδειξε ότι έχει επιστρέψει.

Αναλυτικά ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος έγραψε:

Όσο υπάρχει σεβασμός προς τον σύλλογο, το σπίτι μας, και τον διπλανό μας, τόσο θα υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη διάθεση από όλους και σε όλα τα επίπεδα…

Λεπτομέρειες δεν μας κάναν να ξεκινήσουμε την σεζόν με νίκη, αλλά πιστεύω πως κατάλαβαν όλοι ότι ο Παναθηναϊκός έχει επιστρέψει και θα διεκδικήσει ενωμένος απέναντι σε όλους αυτά που θα αξίζει.