Ο Μποαντού έκανε το 3-3 για τη Μονακό κόντρα στη Ναντ και κράτησε το αήττητο σερί των Μονεγάσκων για την 3η αγωνιστική της Ligue 1. Ο Ντόουγκλας Αουγκούστο ξεκίνησε βασικός, πραγματοποιώντας το ντεμπούτο του με τη Ναντ.
Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε η Ναντ, καθώς ο Ζακάρια ανέτρεψε στο 4ο λεπτό του αγώνα τον Σάιμον μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Μοχάμεντ ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι, ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους.
Δεν άργησε να έρθει το 2-0, με τον Καστελέτο να πιάνει την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ και να την στέλνει στα δίχτυα του Κεν στο 15′.
Η Μονακό έκανε στη συνέχεια το 2-1 στο 27ο λεπτό του αγώνα. Ο Ενρίκε έκανε τη σέντρα στο πρώτο δοκάρι κι ο Μιναμίνο με κεφαλιά μείωσε.
Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι διεύρυναν στο 48‘ το προβάδισμα στα δύο τέρματα με σουτ του Μοχάμεντ, αλλά 10 λεπτά μετά οι Μονεγάσκοι μείωσαν εκ νέου τη διαφορά με τον Μπεν Γεντέρ.
Η Μονακό δεν είχε πει ακόμα όμως την τελευταία λέξη, ο Μπεν Γεντέρ έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στο δοκάρι, αλλά ο Μποαντού πήρε το ριμπάουντ κι από κοντά έφερε το ματς στα ίσια, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής
Ναντ – Μονακό 3-3 (5′ πεν., 48′ Μοχάμεντ, 15′ Καστελετό / 27′ Μιναμίνο, 58′ Μπεν Γεντέρ, 85′ Μποαντού)
26/8 18:00 Μαρσέιγ – Μπρεστ
26/8 22:00 Παρί – Λανς
27/8 14:00 Ρενς – Χάβρη
27/8 16:00 Κλερμόν – Μετς
27/8 16:00 Στρασμπούρ – Τουλούζ
27/8 16:00 Μονπελιέ – Ρεμς
27/8 18:05 Λοριάν – Λιλ
27/8 21:45 Νις – Λιόν