Ο Ντάργουιν Νούνιες γι’ ακόμα ένα παιχνίδι προετοιμασίας βρήκε δίχτυα για την Λίβερπουλ, ο Σαλάχ είχε δυο ασίστ και οι «κόκκινοι» έφτασαν στο τελικό 4-0 επί της Λέστερ στην Σιγκαπούρη.
Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ κατάφερε με ένα ξέσπασμα εντός 8’ στο πρώτο ημίχρονο να το διασκεδάσει και να χαρίσει και ωραίες στιγμές στον κόσμο που την παρακολούθησε.
Ο Νούνιες άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό, για να έρθει ο Μπόμπι Κλαρκ από ασίστ του Σαλάχ στο 35’ να γράψει το 2-0 και ο Ζότα στο 38’ με κεφαλιά ξανά από «σερβίρισμα» του Αιγύπτιου για ν’ ανεβάσει τον δείκτη του σκορ ακόμα περισσότερο.
Το αποτέλεσμα του ματς διαμορφώθηκε από το τέρμα του Μπεν Ντόουκ στο 64’, με τον Κλοπ φυσικά να έχει αλλάξει όλη την 11άδα του στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο Ντάργουιν, πάντως, έφτασε στα 4 τέρματα, έχοντας και μια ασίστ, σε τρία παιχνίδια το φετινό καλοκαίρι με την φανέλα των «κόκκινων».