Η ΑΕΖ ήταν η νικήτρια στην σημερινή αναμέτρηση με την ΑΕΛ καθώς επικράτησε με 3-1 στο φιλικό που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο Πελέντρι. Η ομάδα του Λιάσου Λουκά παρουσιάστηκε πιο φρέσκια και έτοιμη στον αγωνιστικό χώρο και σαφέστατα ικανοποίησε τον προπονητή της με την παρουσία της. Από την άλλη η ΑΕΛ ήταν ξεκάθαρο ότι τα πόδια των παικτών της ήταν αρκετά βαριά ακόμα αφού ήταν μόλις το πρώτο φιλικό της χρονιάς. Η ΑΕΖ προηγήθηκε με 1-0 με τον Γιουσούφ σκορ που έκλεισε το ημίχρονο. Η ΑΕΛ ισοφάρισε με την έναρξη του β ημιχρόνου με τον Θεμιστοκλέους για να απαντήσει η ΑΕΖ με άλλα δύο γκολ των Σιφναιο και Ματέγια.

ΑΕΛ: Κυριάκου, Φραντζής, Μεντόγεβιτς, Φιλίιποβιτς, Σεργίου, Κοντινέλλα, Παπαφώτης, Αντρέου, Οδυσσέως, Μορέιρα, Τσέρνιχ

ΑΕΖ: Μιλοσάβλεβιτς, Χριστοφή, Αντωνίου, Ντελμίρο, Κυριάκου, Γεωργίου, Ρέινολντς, Πουτζιουρής, Μιχαηλίδης, Σλόγκαρ και Γιουσούφ.