Τεράστια νίκη για τη Δόξα στο Μακάρειο! Η προσφυγική ομάδα επικράτησε του Ολυμπιακού με 2-1 για την 12η αγωνιστική των πλέι οφ του β’ ομίλου, αποτέλεσμα το οποίο έριξε τους μαυροπράσινους και μαθηματικά στη β’ κατηγορία! Με τη νίκη της αυτή η Δόξα αύξησε τη διαφορά στο +4 από την ΕΝΠ κι έκανε το αποφασιστικότερο βήμα για παραμονή στην κατηγορία! «Χρυσός» σκόρερ ο Τιντζιανί στο 90+11’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με τον Ενόχ να ανοίγει το σκορ στο 61’ και τον Τρούγιτς να ισοφαρίζει στο 80’!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τσαρλς, Λιασίδης, Έσελινγκ, Χριστοδούλου (78′ Καϊάφας), Πεχλιβάνης, Γιακουμάκης, Ζευκής (78′ Χέντρικς), Ενόχ, Αλτσέους, Ντουρμισάι (71′ Δημητρίου), Κορομά (46′ Κυριάκου).
Στον πάγκο: Πισιήας, Μολ, Δημητρλιου, Χέντρικς, Κυριάκου, Καϊάφας, Ιωαννίδης, Κοκορίδης, Χριστοδούλου, Δημητρίου.
ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Αντενόν (75′ Μέσκα), Μπένι, Ίλιτς (75′ Ασαμόα), Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι (71′ Τιντζιανί), Ασάντε, Τρούγιτς, Σαντίκ.
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Κωνσταντίνου, Τιντζιανί, Ασαμόα, Ογιάλα, Αμντουλαχί, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Ερέρα, Ναγκάρ, Μέσκα.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πεχλιβάνης, Ντουρμισάι, Γιακουμάκης / Ίλιτς, Τρούγιτς, Στυλιανού
ΣΚΟΡΕΡ: 61′ Ενόχ / 80′ Τρούγιτς, 90+11′ Τιντζιανί (πέν.)

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
2’ Υποδεικνύεται φάουλ για χέρι του Αντενόν. Εξετάζεται η φάση από το VAR, καλεί τον ρεφ να πάει στο on-field review για πέναλτι.
3’ Παίρνει πίσω την απόφασή του ο διαιτητής, καθώς το χέρι του Αντενόν είναι κοντά στο σώμα του κι όχι σε αφύσικη θέση, δίνοντας την κατοχή στη Δόξα!
5’ Σουτ από τον Τρούγιτς, έξω.
29’ Σουτ του Γιακουμάκη, πολύ άστοχο. Οι δύο ομάδες αδυνατούν να δημιουργήσουν φάσεις.
38΄ Κίτρινη στον Ίλιτς.
41’ Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς. Σουτ του Στυλιανού από πολύ καλή θέση στην περιοχή, έξω.
44’ Κίτρινη στον Τρούγιτς.
45’ Κίτρινη στον Πεχλιβάνη.
45+1’ Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Καραμανώλης από κοντά έστειλε την μπάλα έξω.
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
ΤΕΛΙΚΕΣ: 1-4 (0-0)
ΚΟΡΝΕΡ: 0-0
ΚΑΤΟΧΗ: 46-54%

46’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κυριάκου στη θέση του Κορομά.
50’ Κίτρινη στον Στυλιανού.
59’ Κίτρινη στον Ασάντε.
60’ Σουτ του Γιακουμάκη, απέκρουσε ο Σισκόφσκι.
61’ 1-0: Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με πλασέ του Ενόχ στην περιοχή!
63’ Η Δόξα σκοράρει με τον Κοβάσεβιτς! Το γκολ ακυρώνεται μετά από δύο λεπτά καθώς ο Σαντίκ βρισκόταν σε θέση οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης!
71’ Αλλαγή για τη Δόξα. Τιντζιανί αντί Τραϊτσέφσκι.
71’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Δημητρίου αντί Ντουρμισάι.
71’ Κίτρινη στον Ντουρμισάι γιατί καθυστέρησε να βγει εκτός γηπέδου.
75’ Αλλαγές για τη Δόξα. Μέσκα και Ασαμόα αντί Αντενόν και Ίλιτς.
78’ Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Χέντρικς και Καϊάφα αντί Ζευκή και Χριστοδούλου.
80’ 1-1: Η Δόξα ισοφαρίζει με σουτ του Τρούγιτς στην περιοχή!
81’ Πλασέ του Τρούγιτς, έξω! Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα!
85’ Σουτ του Μπένι, έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ ο Τσαρλς!
90’ Κίτρινη στον Γιακουμάκη.
90+4’ Σουτ από τον Τιντζιανί, η μπάλα στο δοκάρι!
90+6’ Μόνος ο Τρούγιτς έκανε το πλασέ, απέκρουσε ο Τσαρλς!
90+8’ Το VAR καλεί τον ρεφ στο on-field review για πάτημα του Λιασίδη στον Μπένι στην περιοχή στη φάση πριν την ευκαιρία του Τρούγιτς!
90+9’ Πέναλτι για τη Δόξα! Κίτρινη στον Λιασίδη!
90+11’ 1-2: Ο Τιντζιανί στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα!