Η Τορίνο πέρασε άνετα με 4-0 από την έδρα της Σπέτσια και την άφησε στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού και με ματς παραπάνω από τη Βερόνα.

Στο 14ο λεπτό η Τορίνο είχε δοκάρι σε μακρινό σουτ του Μίραντσουκ και στο 24’ μετά από κόρνερ η μπάλα κόλλησε στην περιοχή της Σπέτσια και ο Σινγκό πλάσαρε για το 0-1. Στο 46ο λεπτό η Τορίνο είχε κι άλλο δ0κάρι με τον Βόιβοντα και στο 57’ ο Σάβιτς είπε όχι σε σουτ του Γκιασί ενώ στο 66’ το σουτ του Βέρντε πέρασε μόλις έξω.

Στο 72’ ο Σανάμπρια έσωσε στον Βλάσιτς εκείνος έστρωσε στον Ρίτσι και ο τελευταίος με σουτ έγραψε το 0-2 ενώ στο 76’ ο Βλάσιτς έκανε το γύρισμα και ο Ίλιτς εξ επαφής έκανε το 0-3.

Στο 83ο λεπτό ο Μπαζτόνι έβγαλε στον Ενζολά ο οποίος σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε και ο Καραμό στο 90+6’ διαμόρφωσε το 0-4.

ΣΠΕΤΣΙΑ: Ντραγκόβσκι, Ρέτσα, Νικολάου, Αμιάν, Αμπαντού (65’ Βέρντε), Βισνιέβσκι, Μπουραμπιά (46’ Ζουράβσκι), Έκνταλ (46’ Αγούδελο), Εσπόζιτο, Ενζολά, Γκιασί (80’ Μπαζτόνι)

ΤΟΡΙΝΟ: Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, Ροντρίγκες, Βόιβοντα, Μπουοντζιόρνο, Σχουρς (68’ Ντζιντζί), Μίραντσουκ (87’ Καραμό), Σινγκό (87’ Άινα), Βλάσιτς, Ίλιτς (87’ Λινέτι), Ρίτσι, Σανάμπρια