Σταθερό το σκηνικό της κορυφής του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Α’ Κατηγορίας Cablenet μετά τις επιτυχίες για ΑΠΟΕΛ και Πάφο FC.

Σε αγώνες με τους οποίους άνοιξε η αυλαία νωρίτερα σήμερα, η ΑΕΛ νίκησε εκτός έδρας με 4-1 τον Ολυμπιακό και Δόξα Κατωκοπιάς – Ανόρθωση έμειναν στο ισόπαλο 1-1.

Τα τέρματα της ΑΕΛ πέτυχαν οι Κολιάς 12′, 83′, Ανδρέας Οδυσσέως 38′ και Ανδρέας Ιωάννου 85′. Για τον Ολυμπιακό σκόραρε με πέναλτι στο 51ο λεπτό ο Μαρίνος Δημητρίου.

Στο 1-1 της Δόξας με την Ανόρθωση ο Γιώργος Ιωάννου έδωσε προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους στο 18ο λεπτό και δέκα λεπτά αργότερα ο Ανδρέας Ιωσήφ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Στη βαθμολογία προηγείται ο ΑΠΟΕΛ με 51 βαθμούς και ακολουθεί η Πάφος FC με 48 βαθμούς.

Στην 3η θέση βρίσκεται η ΑΕΚ με 41 βαθμούς και την πρώτη εξάδα συμπληρώνουν, Απόλλων 35,  ΑΕΛ 34,  Ομόνοια Λευκωσίας 33 βαθμούς.