Ματς με κερδισμένο και χαμένη! Ολυμπιακός και Πάφος FC που έμειναν στο 1-1 με τέρματα που σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος. Δεύτερη ισοπαλία ανάμεσα στις δύο ομάδες στο πρωτάθλημα με τους μαυροπράσινους να αισθάνονται ικανοποιημένοι με βάση την εξέλιξη του αγώνα.
Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο με τον Ολυμπιακό να μπαίνει δυνατά ψάχνοντας από νωρίς το γκολ. Οι φιλοξενούμενοι κόντρα στην ροή του αγώνα με σουτ του Αμπντουραχίμι και την βοήθεια του δοκαριού άνοιξαν το σκορ (1-0) στο 21′ για να δεχθούν τελικά την ισοφάριση με τον Ψύχα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων 45+2′ διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Το γκολ του Κύπριου μέσου, αρχικά ακυρώθηκε λανθασμένα από τον βοηθό Μάριο Καλογήρου για να έρθει στην συνέχεια η δικαίωση μέσω VAR για τους μαυροπράσινους.
Στην επανάληψη η Πάφος FC ήταν καλύτερη έχασε αρκετές ευκαιρίες όμως για ακόμα μια φορά ο Μολ έδειξε πόσο σπουδαίος τερματοφύλακας είναι. Στους 50 βαθμούς η Πάφος FC που παραμένει στην τέταρτη θέση. Στους 16 ο Ολυμπιακός που έχει δύσκολο έργο στην υπόθεση παραμονή.

Ολυμπιακός (Μ. Σεργίδης): Mολ, Μουκτάρης, Έσελινγκ, Ιωάννου, Ψύχας (Ενόχ 46′), Πεχλιβάνης (Χαραλάμπους 67′), Σλόγκαρ (Κορομά 46′), Γιακουμάκης (Δόσις 76′), Νάνι, Γκόρουπετς (Μπάρντι 31′) Καλίλι
Στον πάγκο: Τσαρλς, Χριστοφόρου, Λιασίδης, Μπάρντι, Σάλι, Χριστοδούλου, Δόσις, Χέντρικς, Ζευκής, Ενόχ, Χαραλάμπους, Κορομά
Πάφος FC (Χ. Μπεργκ): Ίβουσιτς, Κβίντα, Κανέ, Μπετανκόρ (Βαλακάρι 46′), Ικόκο, Αμπντουραχίμι (Παπαστυλιανού 85′), Ζουνίνιο, Τάνκοβιτς, Ναμέ (Πελάζιο 46′), Μπρούνο (Χέσταντ 46′), Μπαίριτς
Στον πάγκο: Άντος, Μάχροβιτς, Παλάσιος, Χότσκο, Χέσταντ, Μιχαήλ, Βαλακάρι, Ντράγκομιρ, Ταβάρες, Πελάζιο, Παπαστυλιανού

Στο όριο καρτών: Έσελινγκ, Δόσης, Πεχλιβάνης, (2), Μπάρτι, Ιωάννου (5)/ Παλάσιος, Πελάτζιο, Ναμ, Βαλακάρι, Χέσταντ (2), Ντράγκομιρ, Κανέ (5).

ΣΚΟΡΕΡ: Αμπντουραχίμι(21′)/Ψύχας (45′)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 47′ Κορομά, 80′ Δόσις (3η), 80′ Σεργίδης/ 70′ Κανέ (6η), 88′ Τάνκοβιτς

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ
2′ Πρώτη φάση στον αγώνα για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Σλόγκαρ από κοντά η μπάλα έξω.
11′ Ξανά ο Ολυμπιακός με Πεχλιβάνη. Απέκρουσε εύκολα ο Τσάρλς.
15′ Πρώτη φάση για την Πάφο με Τάνκοβιτς χωρίς όμως αποτέλεσμα.
21′ ΓΚΟΛ για την Πάφο FC  και 0-1. Σκόρερ από κοντά ο Αμπντουραχίμι.
30′ Κοντά στο 2-0 η Πάφος FC  με τον Τάνκοβιτς. Τον πρόλαβε ο Έσελιγκ.
31′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Γκόρουπετς αποχωρεί, μέσα ο Μπάρντι.
34′ Ο Ψύχας από κοντά έπειτα από έμμεσο που κέρδισε ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε. Η μπάλα κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.
45′ Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
45+2′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Ψύχα. Αρχικά το γκολ ακυρώθηκε από τον βοηθό Μάριο Καλογήρου. Μέσω VAR όμως επικυρώνεται έπειτα από σωστή υπόδειξη του Δημήτρη Σολωμού.
ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ
Έναρξη δευτέρου μέρους
Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ενόχ αντί Ψύχα και Κορομά αντί Σλόγκαρ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.
Για την Πάφο FC στον αγώνα πέρασαν οι Βαλακάρι, Πελάζιο και Χέτσαντ.
47′ Πρώτη κίτρινη στον αγώνα για τον Κορομά.
56′ Σωτήρια επέμβαση του Μολ σε προσπάθεια της Πάφου FC για το 2-1 με τον Ικόκο.
66′ Σουτ από τον Χέσταντ σταθερά όμως ο Μολ.
67′ Έξω ο Πεχλιβάνης για τον Ολυμπιακό μέσα ο Χαραλάμπους.
68΄Νέα προσπάθεια με τον Ικόκο σταθερά όμως ξανά ο Μολ.
69′ Μεγάλη ευκαιρία ξανά για την Πάφο FC με τον Χέσταντ όμως ο Μολ με τα ακροδάχτυλα ξανά σε κόρνερ.
70′ Κίτρινη για τον Κανέ για την ομάδα της Πάφου FC.
72′ Φωνές για χέρι-πέναλτι του Χαραλάμπους από πλευράς Πάφου, παίζεται από Φωτίου.
80′ Κίτρινη στον Δόσις, προκάλεσε τον εκνευρισμό του κ. Σεργίδη ο οποίος δέχθηκε και αυτός την κίτρινη κάρτα. Στην συνέχεια αποβλήθηκε μέλος του τεχνικού επιτελείου της ομάδας.
85′ Πρώτη συμμετοχή για τον Παπαστυλιανού στο πρωτάθλημα μόλις στα 17 του.
88′ Κίτρινη στον Τάνκοβιτς.
90′ Έξι λεπτά ακόμα.
90+2′ Τεράστια φάση για τον Ολυμπιακό αλλά το πλασέ το Χαραλάμπους κόντραρε και βγήκε κορνερ. Ο Μπάρντι στην συνέχεια δεν κατάφερε από κοντά με κεφαλιά να σκοράρει.