Βρίσκεται πίσω στο μόλις στο 5ο λεπτό αλλά βγάζει μια τρομερή αντίδραση και σκοράρει ούτε ένα, ούτε δύο, ούτε τρία αλλά τέσσερα γκολ και προηγείται μέχρι το 74’ με 4-1, όμως καταφέρνει να μην πάρει τη νίκη. Δέχεται μέσα σε 20 λεπτά τρία γκολ και ουσιαστικά χάνει ένα δικό της ματς. Είναι… κατόρθωμα! Γιατί περί αυτού πρόκειται. Τα όσα λάθη έγιναν φαίνεται να μην «ξύπνησαν» τους παίκτες που αδικαιολόγητα ισοφαρίστηκαν και μοιραία δεν πήραν τους τρεις βαθμούς. Όλα αυτά όμως, όλα όσα είναι η φετινή Ανόρθωση εμφανίστηκαν στο παραδοσιακό Βαρωσιώτικο ντέρμπι. Η Ανόρθωση που μπορεί να κάνει ένα φοβερό ματς για 75 λεπτά, αλλά μετά να… καταρρέει. Η Ανόρθωση που κατορθώνει να μην παίρνει τη νίκη προηγούμενη με 4-1. Η Ανόρθωση που μπορεί να κάνει τη «διαδρομή» παράδεισος-κόλαση σε ελάχιστα δευτερόλεπτα. Η Ανόρθωση που περνάει… από χίλια κύματα τους οπαδούς της. Που τους προκαλεί έναν ρόλερ κόστερ συναισθημάτων. Από τα λάθη μας πρέπει να μαθαίνουμε, αλλά για την ώρα η Κυρία δεν φαίνεται να το κάνει πράξη για την ώρα…