Τι κι αν τις δύο ομάδες χωρίζουν δύο κατηγορίες; Η Σατορού έβαλε δύσκολα στην Παρί, αλλά τελικά οι πρωταθλητές πήραν την εκτός έδρας νίκη με 3-1 και προκρίθηκαν από τη φάση των 64 του Coupe de France.
Η αποστολή έμοιαζε εύκολη για τους φιλοξενούμενους, αν και παρατάχθηκαν με πολλές ρεζέρβες και παίκτες από τη β’ ομάδα. Ο Ουγκό Εκιτικέ άνοιξε το σκορ στο 13‘, όμως στη συνέχεια επαναπαύτηκαν και το πλήρωσαν. Ο Τιό Ντογιά στο 37′ (με τη βοήθεια κόντρας) νίκησε τον Κέιλορ Νάβας και ισοφάρισε σε 1-1.
Το 2ο ημίχρονο άρχισε με δοκάρι των γηπεδούχων έπειτα από σέντρα του Μπεντζαλούντ Γιουσούφ και απόκρουση του Νάβας, όμως στη συνέχεια οι Παριζιάνοι πίεσαν για να βρουν το γκολ της πρόκρισης.
Ο Πολ Ντελκρουά έκανε ορισμένες σωτήριες επεμβάσεις μέχρι το 78‘, όταν ένας από τους χειρότερους παίκτες σε ακόμα ένα παιχνίδι της Παρί, ο Κάρλος Σολέρ, έκανε το 2-1 για την Παρί. Οι γηπεδούχοι κατέρρευσαν και δέχθηκαν τρίτο γκολ με τον Χουάν Μπερνάτ στις καθυστερήσεις.

Τo πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της φάσης των 64
Στρασμπούρ – Ανζέ 4-5 πέν. 0-0 κ.α.
Πο – Μονπελιέ 2-1 (25′ Μπασουαμινά, 81′ Τζορτζ / 70′ Ζερμέν)
Παρί ΦΚ – Βαλενσιέν 3-1 (28′ πέν. Καντί, 49′ Σαϊρί, 69′ Γκιλαβογκί / 16′ πέν. Μπερτομιέ)
Γκρενόμπλ – Νιμ 1-0 (88′ Σανιάνγκ)
Σατορού – Παρί 1-3 (40′ Ντογιά / 13′ Εκιτικέ, 78′ Σολέρ, 90+1′ Μπερνάτ)