Χωρίς νίκη στη φετινή Serie A παρέμεινε η Σαμπντόρια, μετά το ισόπαλο εκτός έδρας 1-1 με την Μπολόνια, για την 9η αγωνιστική.
Με τον Ντέγιαν Στάνκοβιτς να πραγματοποιεί την πρώτη του εμφάνιση στον πάγκο των Γενοβέζων, η Μπολόνια ήταν εκείνη που μπήκε δυνατότερα στην αναμέτρηση, με τον κόσμο του γηπέδου να σαστίζει όταν είδε τον Χαράλαμπο Λυκογιάννη να ζαλίζεται και πέφτει στο χορτάρι στο 16′, μετά από μια εναέρια σύγκρουση με τον Σαμπιρί.
Ο Έλληνας μπακ αποχώρησε με φορείο και έγινε αναγκαστική αλλαγή, ενώ η κατάστασή του θα εκτιμηθεί από τους γιατρούς της ομάδας του τις επόμενες μέρες. Η Μπολόνια ήταν ανώτερη από την αντίπαλό της και προηγήθηκε δίκαια στο 32′, όταν ο Οντέρο απέκρουσε σουτ του Έμπισχερ και ο Ντομίνγκεζ πήρε την επαναφορά, διαμορφώνοντας το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Σαμπντόρια πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και ισοφάρισε στο 72‘, μετά από φάση διαρκείας μπροστά στα καρέ των γηπεδούχων και κεφαλιά του Τζούριτσιτς. Η Μπολόνια δεν έκανε ούτε μία τελική προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο, με το τελικό 1-1 να αφήνει την Σαμπντόρια στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και την Μπολόνια 17η, με 4 βαθμούς περισσότερους.