«Πράσινος» βάφτηκε ο πρώτος τίτλος της σεζόν στο φούτσαλ! Η Ομόνοια επικράτησε με 8-5 του ΑΠΟΕΛ στο «Ελευθερία» και κατέκτησε  το Super Cup.
Σ’ ένα τρομερό πρώτο 20λεπτο
που είχε 7 γκολ, πολλές ευκαιρίες και «τρελό» ρυθμό οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήγαν με προβάδισμα στα αποδυτήρια (4-3). Το σκορ άνοιξε για τους πράσινους ο Μαντέλι στο 4’, ενώ ο Τσίτσος στο 5ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Παναγιώτη Παρασκευά.
Κάπου εκεί, έβγαλαν αντίδραση οι γαλαζοκίτρινοι και ισοφάρισαν σε 2-2 με τους Περικλέους (5’) και Ιακώβου (8’).
Στο 9’ ο Ελ Κέμπερ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα για την Ομόνοια
, πριν έρθει ο Ομήρου να γράψει το 3-3 στο 18’. Το 4-3 του ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Κουλουμπρής στο 20’.
Στην επανάληψη, το ΑΠΟΕΛ έμεινε για δύο λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ρεσάλα στο 23’, ωστόσο, η Ομόνοια δεν το εκμεταλλεύτηκε. Παρόλα αυτά, ο Κουλουμπρής είχε τη λύση και με το δεύτερο προσωπικό του γκολ πέτυχε το 5-3’ στο 31’. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, ο Ελ Κέμπε σκόραρε και αυτός για δεύτερη φορά για να κάνει το 6-3.
Οι γαλαζοκίτρινοι, στο 33’ μείωσαν σε 6-4 με τον Περικλέους, ενώ το 7-4 πέτυχε ο Τσίτσος στο 37’. Το ΑΠΟΕΛ βρήκε νέο γκολ και μείωσε στο 39’, όμως στο 40’ ο Μαντέλι ευστόχησε στο 10μετρο πέναλτι και διαμόρφωσε το τελικό 8-5.

ΑΠΟΕΛ (Μυλωνάς): Ψηλογένης, Γκοές, Ομήρου, Ιακώβου, Σκαρπάρης.
Στον πάγκο: Κόνιαλης, Κόκκινος, Δημητρίου, Βασιλείου, Διονυσίου, Περικλέους, Ρεσάλα.

Ομόνοια (Παρασκευά): Σκαμπύλης, Μαντέλι, Σέζαρ, Πεϊσόλα, Ιωάννου.
Στον πάγκο: Χριστοφόρου, Λακούφης, Στυλιανού, Πατίκκης, Κουλουμπρής, Ελ Κέμπε, Τσίτσος.

Διαιτητής: Νικόλας Νικολάου
Δεύτερος Διαιτητής: Χρίστος Χρίστου
Τρίτος Διαιτητής: Μιχάλης Χριστοφίδης Διαιτητής
Παρατηρητής: Ανδρέας Λ. Δημητρίου

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ
4′ Πλασέ του Ιωάννου αποκρούει ο Ψηλογένης.
4′ ΓΚΟΛ 0-1. Ο Μαντέλι με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ έπειτα από πάσα του Σέζαρ.
5′ ΓΚΟΛ 0-2. Ο Τσίτσος έκλεψε και δεν αστόχησε.
5′ ΓΚΟΛ 1-2. Ο Περικλέους πρόλαβε τον εξερχόμενο Σκαμπύλη και μείωσε.
8′ ΓΚΟΛ 2-2. Ο Ιακώβου ισοφαρίζει με ωραία ενέργεια.
9′ ΓΚΟΛ 2-3. Ο Ελ Κέμπε δίνει ξανά προβάδισμα στους πράσινους.
13′ Δοκάρι για το ΑΠΟΕΛ
σε σουτ του Γκοές.
17′ Ο Ψηλογένης αποκρούει το πλασέ του Μαντέλι.
18′ ΓΚΟΛ 3-3. Σουτ από ποδοσφαιριστή των γαλαζοκιτρίνων, η μπάλα βρήκε στον Ομήρου και κατέληξε στα δίκτυα.
20′ ΓΚΟΛ 3-4. Ο Κουλουμπρής με ωραία ντρίμπλα στον Ψηλογένη, δεν αστόχησε σε άδεια εστία.
23′ Κόκκινη στον Ρεσάλα.
25′ Η Ομόνοια δεν εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως αγωνιζόταν με παίκτη παραπάνω για δύο λεπτά.
31′ ΓΚΟΛ 3-5. Ο Κουλουμπρής σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
31′ ΓΚΟΛ 3-6. Ο Ελ Κέμπε δίνει… αέρα τριών τερμάτων στην Ομόνοια.
33′ ΓΚΟΛ 4-6. Μειώνουν με Περικλέους οι γαλαζοκίτρινοι.
37′ ΓΚΟΛ 4-7. Ο Τσίτσος… επαναφέρει τη διαφορά των τριών τερμάτων.
39′ ΓΚΟΛ 5-7. Μειώνει εκ νέου το ΑΠΟΕΛ.
40′ ΓΚΟΛ 5-8. Ο Μαντέλι ευστοχεί στο 10μετρο πέναλτι και διαμορφώνει το τελικό σκορ.