Σε εξέλιξη βρίσκεται η επαναληπτική αναμέτρηση Ομόνοια – Γάνδη για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Στον πρώτο αγώνα, οι πράσινοι επικράτησαν με 2-0. Τηλεοπτική μετάδοση από PrimeTel 1.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ
4′
Αντεπίθεση για την Ομόνοια, ο Κακουλλής έκανε το μακρινό σουτ με τον Ρεφ να αποκρούει ασταθώς. Στην επαναφορά ο επιθετικός της Ομόνοιας έκανε το διαγώνιο σουτ, με τον τερματοφύλακα των Βέλγων να αποκρούει.
10′ ΣΧΟΛΙΟ: Η Γάνδη προσπαθεί να κυριαρχήσει στη μεσαία γραμμή, όμως η Ομόνοια δεν την αφήνει να επιβληθεί.
12′
  Ωραία μπαλιά του Χαραλάμπους στον Κακουλλή, αυτός βρήκε τον Μπρούνο που έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να περνά ψηλά έξω.
18′  ΓΚΟΛ 1-0 Κλέψιμο στη μεσαία γραμμή από τον Μπρούνο, έκανε την κάθετη πάσα στον Κακουλλή, ο οποίος σε τετ α τετ με τον Ρεφ, πλάσαρε εύστοχα.
26′
Κλέψιμο του Ντίσκερουντ και μακρινό σουτ, απέκρουσε σταθερά ο Ρεφ.
27′
Ο Μόντες έφυγε πίσω από την άμυνα της Ομόνοιας, έκανε το σουτ με τον Φαμπιάνο να αποκρούει σωτήρια.
29‘  Σέντρα του Οφόε, κεφαλιά του Οκούμου, η μπάλα πέρασε έξω.
36′  ΓΚΟΛ 2-0 Χαραλάμπους και Μπρούνο συνεργάστηκαν ιδανικά, με τον πρώτο να βγαίνεις μόνος και να πλασάρει στα δίχτυα.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
54′
Κόρνερ του Κουμς, κεφαλιά του Ενγκαντό, η μπάλα πέρασε έξω.
55′  Αντεπίθεση για την Ομόνοια, ο Λέζιακς έκανε το σουτ με τον Ρεφ να αποκρούει.
68′  Διαγώνιο σουτ του Μπάρκερ, απέκρουσε δύσκολα ο Ρεφ.
90’+2 Κεφαλιά του Λέμαγιτς, η μπάλα πέρασε έξω.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Νιλ Λένον): Φαμπιάνο, Μίλετιτς, Γιούστε, Παναγιώτου, Μάθιους, Λέζιακς, Μπασιρού, Ντίσκερουντ (79′  Παπουλής), Χαραλάμπους (67′  Μπεζούς), Μπρούνο (67′  Μπάρκερ), Κακουλλής (79′  Ζαχαρίου)
Στον πάγκο: Παναγή, Ουζόχο, Ψάλτης, Μάταβς, Λανγκ, Βενιζέλου, Σάββα, Ασημένος
ΓΑΝΔΗ (Χέιν Βανχάιζεμπρουκ): Ρεφ, Σαμουάζ, Οκούμου (84′  Όλσεν), Ενγκαντό, Τορουναριγκά, Οφόε (63′  Χουλσάγκερ), Κουμς (72′  Χάουγκε), Χονκ (72′  Μαρέ), Κάιπερς, Μόντες, Ντεπουάτρ (63′  Λέμαγιτς)
Στον πάγκο: Ντε Σρεβέλ, Μπορέ, Λέμαγιτς, Φορτούνα, Γκοντό

ΣΚΟΡΕΡ: 18′  Κακουλλής, 36′  Χαραλάμπους
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ζαχαρίου / Τορουναριγκά
ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 17.002
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκεόργκι Καμπάκοφ (Μάρτιν Μαργκαρίτοφ – Ντίγιαν Βάλκοφ), 4ος: Ιβάιλο Στογιάνοφ (Βουλγαρία)