Τα γκολ των Κέιν και Ράκιτιτς διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 της φιλικής αναμέτρησης της Τότεναμ με την Σεβίλλη στην πόλη Σουγόν, με το παιχνίδι να αγριεύει στο πρώτο ημίχρονο με μαρκαρίσματα, αψιμαχίες και ξύλο…
Το δεύτερο φιλικό της Τότεναμ δεν είχε… κρεσέντο σκοραρίσματος όπως στο πρώτο όπου κόντρα σε επίλεκτη ομάδα από την K-League οι Λονδρέζοι πέτυχαν έξι τέρματα.
Ωστόσο, είχε τρομερή ένταση που έφτασε σε σημείο αψιμαχιών και… γροθιάς του Ριτσάρλισον σε αντίπαλό του στο φινάλε του πρώτου μέρους, όταν μετά από διεκδίκηση της μπάλας ανάμεσα σε Σον και Μοντιέλ, ο ποδοσφαιριστής των Ανδαλουσιανών μάτωσε στην στοματική κοιλότητα.
Στα… ποδοσφαιρικά, ο Κέιν στο 50′ άνοιξε το σκορ με εύκολο πλασέ από ασίστ του Σον. Οι δυο τους συνεχίζουν δίχως σταματημό μετά τις συνεργασίες τους στο περσινό πρωτάθλημα, ενώ, στο πρώτο φιλικό είχαν σκοράρει από δυο φορές.
Το τελικό 1-1 διαμόρφωσε με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής ο Ιβάν Ράκιτιτς στο 64ο λεπτό.