Στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι επί αυστριακού εδάφους, ο Απόλλων εξήλθε ισόπαλος 3-3 με την ουγγρική Μεζοκόβεσντ. Ο Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο, βγάζοντας τα συμπεράσματά του για την αγωνιστική κατάσταση των ποδοσφαιριστών του.
Ο Απόλλωνας βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ, ωστόσο κατάφερε ισάριθμες φορές να ισοφαρίσει. Οι Ούγγροι άνοιξαν το σκορ στο 8’, με τους «γαλάζιους» να ισοφαρίζουν στο 38’ με τον Νταμπό.
Στο 50’ η αντίπαλος προηγήθηκε εκ νέου, με τον Αρτυματά να φέρνει το ματς στα ίσα με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Σπόλιαριτς στο 67’. Πέντε λεπτά αργότερα προηγήθηκαν πάλι οι Ούγγροι, με τον Απόλλωνα να ισοφαρίζει ξανά στο 75’ με τον Πίττα.
ΑΠΟΛΛΩΝ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Δημητρίου, Ρομπέρζ, Β.Γιοβάνοβιτς, Φιλιώτης, Χαμάς, Χάμπος, Κολ, Βα, Νταμπό, Πινακάς, Ντιγκινί.
ΑΠΟΛΛΩΝ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Γιοβάνοβιτς, Μαυρία, Αλεσαμί, Αρτυματάς, Νογιόκ, Τζουμ, Ντανίλο, Καμπράλ, Πίττας, Γιάνγκα και Ίντζα.