Τελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι για την Εθνική μας ομάδα Γυναικών στην προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2023 με ήττα στο Στάδιο Euroborg του Γκρόνιγκεν.
Η Κύπρος ηττήθηκε από την Ολλανδία με 12-0, σκορ που δείχνει και τη διαφορά δυναμικότητας στο αποψινό παιχνίδι απέναντι σε μια ισχυρή δύναμη του παγκοσμίου ποδοσφαίρου.
Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με 5-0 στο πρώτο ημίχρονο και πέτυχε άλλα επτά τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.
Κύπρος: Ματθαίου, Κ. Παναγιώτου (46′ Γρηγορίου), Πίτσιλλου (88′ Μ. Παναγιώτου), Ζαμπά, Χάλιου, Ιωάννου, Μιχαήλ (73′ Ανδρέου), Γεωργίου (59′ Ξενοφώντος), Χρυσοστόμου (46′ Αριστοδήμου), Χαραλάμπους, Βιολάρη.