Δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε το σκηνικό της κορυφής παραμένει σταθερό στο Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας Παίδων Κ-17.
Ολυμπιακός και Δόξα Κατωκοπιάς βρίσκονται στους 40 βαθμούς μετά την ολοκλήρωση της 16ης αγωνιστικής.
Ο Ολυμπιακός μετά από συναρπαστικό παιχνίδι νίκησε εκτός έδρας τον Διγενή Ακρίτα Μόρφου με 2-1 με δύο τέρματα που πέτυχε ο Δημήτρης Πολύμερος.
Άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, ισοφάρισε ο Διγενής με πέναλτι του Παύλου Σακκά στο 60ο λεπτό και στο τελευταίο λεπτό ο Πολύμερος διαμόρφωσε το 2-1.
Η Δόξα Κατωκοπιάς από τέρματα που πέτυχε ο Χαράλαμπος Δημητρίου (29′, 58′) επικράτησε με 2-0 της ΠΑΕΕΚ.
Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής περιλαμβάνει τις ακόλουθες αναμετρήσεις (16/4):