Το ΑΠΟΕΛ επικράτησε με 6-4 της ΑΕΚ στο Λευκόθεο, για τα ημιτελικά του πρωταθλήματος Futsal, και «τσέκαρε» το εισιτήριο για τη σειρά των τελικών.
Το σκορ άνοιξε ο Τσίτσος, στο 2’, ενώ Σοροκάπα (11’) και Ιακώβου (12’) διεύρυναν το αποτέλεσμα στο 3-0.
Στο 18’ ο Νεοφύτου μείωσε σε 3-1 για τους φιλοξενούμενους, όμως ο Ιακώβου, στο 20’, λίγο πριν το ημίχρονο διαμόρφωσε το 4-1 με το δεύτερο τέρμα του.
Με το… καλησπέρα της επανάληψης, η ΑΕΚ μείωσε με 4-2 (21’), αλλά ο Ματέους στο 26’ επανάφερε τη διαφορά στα τρία γκολ, γράφοντας το 5-2.
Στο 32’ ο Πιντσέλι είδε την κόκκινη κάρτα και κάπου εκεί, οι γαλαζοκίτρινοι «κλείδωσαν» την παρουσία τους στον τελικό και το μόνο που έμενε ήταν το που θα φτάσει ο δείκτης του σκορ.
Αυτός σταμάτησε στο 6-4 με την ΑΕΚ να μειώνει στο φινάλε με δύο γρήγορα γκολ.
Πλέον, ο ΑΠΟΕΛ περιμένει να μάθει αντίπαλο στους τελικούς, ο οποίος θα βγει από το ζευγάρι ΑΕΛΟμόνοια.

Θυμηθείτε το LIVE της αναμέτρησης:
2′ ΓΚΟΛ 1-0.
Το ΑΠΟΕΛ ανοίγει το σκορ με τον Τσίτσο.
5′ Ο Οδυσσέως απομακρύνει με τα πόδια την προσπάθεια του Ομήρου.
7′ Πλασέ του Περικλέους, άστοχο.
11′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Σοροκάπα πλασάρει εύστοχα.
12′ ΓΚΟΛ 3-0. Ο Ιακώβου σκοράρει σε κενή εστία.
18′ ΓΚΟΛ 3-1. Ο Νεοφύτου μειώνει για την ΑΕΚ.
20′ ΓΚΟΛ 4-1. Ο Ιακώβου πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα του.
21′ ΓΚΟΛ 4-2. Οι φιλοξενούμενοι μειώνουν εκ νέου.
27′ ΓΚΟΛ 5-2. Ο Ματέους δίνει ξανά προβάδισμα τριών τερμάτων στο ΑΠΟΕΛ.
32′ Κόκκινη στον Πιντσέλι.
34′ ΓΚΟΛ 6-2. Ο Σοροκάπα χρίζεται ξανά σκόρερ.
40′ ΓΚΟΛ 6-3. Ο Χατζηβασίλης μειώνει.
40′ ΓΚΟΛ 6-4. Μειώνει ακόμα περισσότερο η ΑΕΚ.