Ο Οθέλλος πήρε σπουδαία νίκη,  επικρατώντας με 2-0 του Ερμή στην Αθηαίνου, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας.
Το α’ ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα(0-0). Ο Παπαθανασίου στο 38’ σκόραρε, όμως, το γκολ του ακυρώθηκε αφού ήταν σε θέση οφσάιντ.
Στην επανάληψη, ο Μαύρου ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ, καθώς στο 64’ με ωραίο πλασέ… έγραψε το 1-0.
Το τελικό 2-0 για την ομάδα της Αθηαίνου διαμόρφωσε με εκτέλεση πέναλτι ο Σιαθάς στο 78’.
Με αυτή τη νίκη ο Οθέλλος ανέβηκε στην 6η θέση, στους 35 βαθμούς, ενώ ο Ερμής έχασε κι’ άλλο έδαφος στην προσπάθεια του για άνοδο στην πρώτη κατηγορία.

ΟΘΕΛΛΟΣ: Τζιακουρής, Αναστασίου (76′ Χριστοδούλου), Κυριάκου, Βασιλείου, Σιαθάς, Ράσπας (90+2′ Μαϊσουράντζε), Κ. Κυριάκου , Κωνσταντινίδης (76′ Μεκκαουί), Μαύρου (76′ Κούκου), Λούβαρος, Ζάνγκο
Στον πάγκο:  Ανδρέου, Αντωνίου, Καβαλιέρος, Κατσιατής, Ιωάννου, Τουλούπης, Καρίμ, Παπαθανασίου.
EΡΜΗΣ: Μέλκα, Λιασίδης, Γεωργίου (62′ Μάρλον), Πουτζιουρής, Παπαθανασίου, Οικονόμου, Μπρους, Π. Δανιήλ, Καραμόκο (88′ Μπουμ), Α. Δανιήλ, Φρανκ
Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Καράδαης, Καφατάρης, Χαραλάμπους, Αδάμου, Αντωνίου, Ζαχαρίου

Έναρξη αγώνα.
6′ Χωρίς τη μεγάλη φάση το παιχνίδι. Οι προσπάθειες των ποδοσφαιριστών δυσκολεύουν λόγω δυνατού ανέμου.
14′ Χωρίς ευκαιρίες το ματς.
26′ Πρώτη τελική στον στόχο. Σουτ του Παρούτη, μπλοκάρει ο Τζιακουρής.
34′ Kίτρινη στον Γεωργίου.
36′ Σουτ του Πουτζιουρή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει σε κόρνερ.
38′ Ο Παπαθανασίου έπιασε την κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, όμως η φάση είναι ως μη γενόμενη καθώς «πιάστηκε» σε θέση οφσάιντ.
39′ Γύρισμα του Μαύρου στον Ράσπα, πρόλαβε η άμυνα του Ερμή πριν να γίνει απειλητικός ο επιθετικός του Οθέλλου.
42′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Παρούτη από κοντινή θέση, να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.
45′ Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.
ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ.
52′ Κίτρινη στον Πουτζιουρή.
57′ Το ίδιο σκηνικό και στην  επανάληψη, χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία.
62′ Μπα στη θέση του Γεωργίου.
64′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Μαύρου με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ. Δέχθηκε και την κίτρινη κάρτα ο σκόρερ αφού έβαλε τη φανέλα του στον πανηγυρισμό.

68′ Κίτρινη στον Καραμόκο.
69′ Κίτρινη και στον Παπαθανασίου.
74′ Σουτ του Μπρους, έξω.
75′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Οθέλλο σε μαρκάρισμα του Δανιήλ στον Σιαθά.
76′ Μεκκαουί, Χριστοδούλου και Κούκου αντί Κωνσταντινίδη, Αναστασίου και Μαύρου.
78′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Σιαθάς ευστοχεί και δίνει… αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

88′ Μπουμ εντός, Καραμόκο εκτός.
89′ Κίτρινη στον Φρανκ.
90′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+2′ Ο Ράσπας αφήνει τη θέση του στον Μαϊσουράντζε.