Η Χετάφε πήρε ισοπαλία 1-1 από την Μπιλμπάο παρότι έπαιξε για περίπου μισή ώρα με δέκα παίκτες. H«Χέτα» άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με κεφαλιά του Ουνάλ. Οι Βάσκοι απάντησαν στο 29′ με σουτ του Γιούρι μέσα από την περιοχή. Στο 57′ ο Ολιβέρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά το VAR έδειξε οφσάιντ. Τέσσερα λεπτά μετά ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στην Μπιλμπαο αλλά μετά την παρέμβαση της τεχνολογίας το πήρε πίσω. Στη συνέχεια, βλέποντας μια άλλη φάση, έδωσε κόκκινη στον Κουένκα. Η Μπιλμπάο όμως δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα και το ματς έμεινε στο 1-1.

ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Σιμόν, Ντε Μάρκος (89’Σεράνο), Βιβιάν, Άλβαρεθ, Γιούρι Μπερτσίτσε, Μπερενγκέρ, Βενθεδόρ, Βέσπα, Μουνιαΐν (89’Πετσαρομάν), Σάνθετ (78’Ραούλ Γκαρθία), Ινιάκι Γουίλιαμς (78’Βιγιαλίμπρε).

ΧΕΤΑΦΕ: Σόρια, Κουένκα, Μίτροβιτς, Ντζενέ, Ολιβέρα, Όσκαρ Ροντρίγκεθ (78’Οκάι), Αλενιά (87’Ινγκλέσιας), Νταμιάν Σουάρεθ, Ραμίρεθ (74’Μαγιοράλ), Ουνάλ (87’Μάτα).