Δεν ανέδειξε νικητή η εξ’ αναβολής αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής ανάμεσα στην ΑΕΛ και την ΠΑΕΕΚ στο Τσίρειο.
Οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 0-0, σε ένα παιχνίδια που σε καμιά περίπτωση δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας.
Η ΠΑΕΕΚ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και ήταν καλύτερο στο α’ ημίχρονο. Μάλιστα όταν η ΑΕΛ από το 26ο λεπτό έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Μηνά Αντωνίου, κυκλοφόρησε καλύτερα την μπάλα, είχε κάποιες προϋποθέσεις αλλά δεν βρήκε την μεγάλη ευκαιρία.
Στην επανάληψη και με τις αλλαγές που έκανε ο Παντελίδης η ΑΕΛ βελτιώθηκε και έγινε πιο διεκδικητική σε σχέση με το α’ μέρος όπου δεν έκανε ούτε μια τελική. Είχε την ευκαιρία με τον Τσέποβιτς στο 83’, ο Παναγιώτου έκανε την απόκρουση του αγώνα και το 0-0 έμεινε μέχρι και το φινάλε.

ΑΕΛ (Σ.Παντελίδης): Μέγερι, Τεσέιρα, Μεντόγεβιτς (46′ Παπαφώτης), Ρέινολντς, Τσέποβιτς (90+2′ Φραντζής), Σάντος, Τόρες (89′ Νικολεττίδης), Αντωνίου, Σωτηρίου, Ριστέφσκι, Μαίντεβατς (60′ Έουλερ)
Στον πάγκο: Κεραυνός, Εβόρα,  Κόλιας,

ΠΑΕΕΚ (Μ.Σεργίδης): Παναγιώτου, Σουμαόρο, Δημητρίου, Νάντο (77′ Ντίας), Χαραλάμπους (60′ Μιλτς), Ενόχ (Βαρέλα), Αριστοτέλους (76′ Κωμοδίκης), Καπαρτής, Ομπανόρ, Κούρος, Νεοφύτου (46′ Τσόσιτς)

Παρατηρητής: Ιωάννου Μιχάλης

4′
Το σουτ του Καπαρτή σταμάτησε σε σώματα αμυντικών της ΑΕΛ.
12′ Καμιά ομάδα δεν έχει επιβάλει ακόμα τον δικό της ρυθμό.
14′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάρκου Χαραλάμπους από καλή θέση (λίγο εκτός περιοχής), η μπάλα σταμάτησε στο τείχος.
18′ Κίτρινη κάρτα στον Ενόχ (ΠΑΕΕΚ) για φάουλ στον Ριστέφσκι.
20′ Σουτ του Μπρούνο Σάντος από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα σταμάτησε στο σώμα του Ενόχ.
25′ Ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ. Ο Ενόχ έφυγε γρήγορα από δεξιά, πέρασε τον Ριστέφσκι, έκανε το διαγώνιο δυνατό σουτ από δεξιά, με την μπάλα να σταματά στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Μέγερι.
26′ Κίτρινη κάρτα στον Μηνά Αντωνίου για τράβηγμα στον Νάντο. Στην ΠΑΕΕΚ φώναξαν για αποβολή καθώς ο Νάντο έβγαινε μόνος απέναντι από τον Μέγερι. Ο διαιτητής μετά από ενδοεπικοινωνία με το VAR, πήγε στο on field review, είδε ξανά την φάση και άλλαξε την απόφαση του αποβάλλοντας τον Μηνά Αντωνίου.

32′ Απειλεί η ΠΑΕΕΚ. Μετά από σέντρα-σουτ του Άντρις Νεοφύτου ο Μέγερι δυσκολεύτηκε να αποκρούσει σε κόρνερ.
44′ Γύρισμα του Τεσέιρα, έπεσε ο Παναγιώτου και μάζεψε την μπάλα.
Τέλος α’ ημιχρόνου
Τα στατιστικά του α’ ημιχρόνου

Έναρξη β’ ημιχρόνου
46′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στην θέση του Μεντόγεβιτς πέρασε ο Παπαφώτης.
46′ Διπλή αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Έμειναν στα αποδυτήρια Νεοφύτου και Ενόχ και πέρασαν στο παιχνίδι Βαρέλα και Τσόσιτς.
53′ Ο Καπαρτής μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή της ΑΕΛ, έκανε το γύρισμα αλλά ο Νάντο δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι και να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
60′ Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Στην θέση του Χαραλάμπους πέρασε ο Μιλτς.
60′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στην θέση του Μαίντεβατς, πέρασε ο Έουλερ.
62′ Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Τσέποβιτς ελευθερώθηκε από τους δύο κεντρικούς αμυντικούς της ΠΑΕΕΚ αλλά το τελείωμα του δεν την ήταν καλό και έστειλε την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα Παναγιώτου.
75′ Κίτρινη κάρτα στον Καπαρτή.
77′ Διπλή αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Πέρασαν εκτός οι Νάντο και Αριστοτέλοςυ και μπήκαν στην θέση τους Κωμοδίκης και Ντίας.
83′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Τσέποβιτς έφυγε πίσω από την άμυνα της ΠΑΕΕΚ, μπήκε στην περιοχή από θέση μέσα αριστερά, έκανε το δυνατό σουτ αλλά ο Παναγιώτου με δύσκολη απόκρουση κράτησε το μηδέν για την ομάδα του.