Σε εξέλιξη βρίσκεται η εξ’  αναβολής αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta μεταξύ της ΠΑΕΕΚ και του ΑΠΟΕΛ. Τηλεοπτική μετάδοση από Cytavision Sports 2.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
Έναρξη αγώνα…
8′  ΓΚΟΛ 0-1 Κάθετη πάσα του Εφραίμ στον Μάγκλιτσα, ο οποίος με σουτ από το σημείο του πέναλτι, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
10′  Υπό βροχή διεξάγεται ο αγώνας…
16′  Προσωρινή διακοπή λόγω χαλαζόπτωσης…
25′  Επανήρχισε ο αγώνας, μετά από εννέα λεπτά διακοπής.
27′  Ο αγώνας διεξάγεται κάτω από έντονη βροχόπτωση που δυσκολεύει το έργο των ποδοσφαιριστών.
28′  Πέναλτι για το ΑΠΟΕΛ. Ο Ενόχ ανέτρεψε τον Γουίλερ και σωστά δόθηκε η παράβαση.
30′  ΓΚΟΛ 0-2 Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Οκριασβίλι.
37′
Ο Γαβριήλ μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά έξω.
41′  Μακρινό σουτ του Σόουζα, η μπάλα πέρασε έξω.
45′  Έντεκα λεπτά καθυστερήσεις…
45′ +2 Ο Ενόχ έφυγε πίσω από την άμυνα του ΑΠΟΕΛ, όμως καθυστέρησε, με τους αμυντικούς να κλείνουν τους χώρους και τελικά να κερδίζουν την μπάλα.
45′ +9 ΓΚΟΛ 1-2 Ο Βαρέλα πήρε την μπάλα εκτός περιοχής, έκανε το σουτ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.
45′ +12
Σέντρα του Εφραίμ, μόνος ο Καρώ από πλεονεκτική θέση, έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά έξω.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
47′
Κάθετη πάσα του Γαβριήλ στον Κβιλιτάια, ο οποίος έκανε το διαγώνιο σουτ με τον Πρόσεκ να αποκρούει.
57′  ΣΧΟΛΙΟ: Το ΑΠΟΕΛ έχει τον έλεγχο του αγώνα και κυνηγά ένα τρίτο γκολ για να… καθαρίσει την υπόθεση νίκη.
73′  ΣΧΟΛΙΟ: Το ΑΠΟΕΛ δεν μπορεί να πετύχει τρίτο γκολ. Έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά είναι ανούσια.
75′
Μακρινό σουτ του Γαβριήλ, απέκρουσε σε κόρνερ Πρόσεκ.
80′  ΓΚΟΛ 1-3 Παράλληλη μπαλιά του Ντιαβαρά, απέκρουσε ο Πρόσεκ, με τον Γαβριήλ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

ΠΑΕΕΚ (Πανίκος Σάκκης): Πρόσεκ, Άντρις Νεοφύτου, Τσόσιτς, Φραγκέσκου, Χαραλάμπους, Κούρος (89′  Μαυρομούστακος), Κωμοδίκης, Βαρέλα, Νάντο, Ενόχ (88′  Παναγιώτου), Ανδρέας Νεοφύτου
Στον πάγκο:
ΑΠΟΕΛ (Σωφρόνης Αυγουστή): Σκουφέτ, Τσεμπάκ, Καρώ, Βινίσιους, Γουίλερ, Σόουζα (46′  Νταουσβίλι), Ντε Βινσέντι, Εφραίμ (67′  Ντιαβαρά), Γαβριήλ (84′  Κούτσακος), Οκριασβίλι (46′  Κβιλιτάια), Μάγκλιτσα (84′  Πολυκάρπου)
Στον πάγκο: Μιχαήλ, Τσιλιγγίρης, Βρόντης, Χαραλάμπους, Φενερίδης

ΣΚΟΡΕΡ: 45′ +9 Βαρέλα / 8′  Μάγκλιτσα, 30′  πεν. Οκριασβίλι