Γουέστ Χαμ και Νόριτς προέρχονταν από προκρίσεις στο FA Cup, σε αγώνες όπου ήταν φαβορί. Το μεταξύ τους παιχνίδι είχε ένα τέτοιο και αυτό ήταν οι Λονδρέζοι, που επιβλήθηκαν με 2-0 για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 18ης αγωνιστικής της Premier League.
Πρωταγωνιστής ήταν ο Τζάρεντ Μπόουεν, ο οποίος σκόραρε στο τέλος των δύο ημιχρόνων, ενώ είχε και γκολ που ακυρώθηκε. Η άμυνα των ουραγών δεν κατάφερε να βρει αντίδοτο για τον 25χρονο επιθετικό των σφυριών.
Ο Ντιν Σμιθ κράτησε τους Δημήτρη Γιαννούλη και Χρήστο Τζόλη στον πάγκο (τους άρχισε στο παιχνίδι του κυπέλλου και τους αντικατέστησε στο ημίχρονο), δίνοντας ευκαιρία στον νεαρό επιθετικό στο 72′ κι ενώ το σκορ ήταν 1-0.
ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Φαμπιάνσκι, Κουφάλ, Ντόουσον, Ντιοπ, Κρέσγουελ, Ράις, Φορνάλς, Μπόουεν, Λανσίνι, Βλάσιτς (78’ Μαζουακού), Αντόνιο (88′ Γιαρμολένκο).
ΝΟΡΙΤΣ: Κρουλ, Άαρονς, Χάνλεϊ, Γκίμπσον, Γουίλιαμς, Μελού, ΜακΛιν, Πλατσέτα (66’ Ντόουελ), Άινταχ (75’ Ρόουε), Ρασίτσα (72’ Τζόλης), Πούκι.