Η Βιγιαρεάλ πετούσε φωτιές και διέλυσε τη Λεβάντε με 5-0. Μόλις στο 8′ οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Ντιά ο οποίος εκτέλεσε από κοντά. Τέσσερα λεπτά μετά Ο Αϊτόρ έκανε λάθος έξοδο και ο Πάου δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 2-0. H Λεβάντε έδειχνε ανήμπορη να αντιδράσει και στο 36′ ήρθε το τρίτο γκολ της «Βίγια» με σου του Ζεράρ Μορένο μέσα από την περιοχή. Στο 74′ ο Τριγκέρος με ένα εκπληκτικό σουτ με εσωτερικό φάλτσο πέτυχε το 4-0 και τέσσερα λεπτά μετά ο Ζεράρ Μορένο σκόραρε πάλι και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ρουγί, Αλμπιόλ, Οριέ, Πάου Τόρες, Εστουπινιάν, Ιμπόρα, Τριγκέρος (84’Αντριάνο), Μόι Γκόμεθ (72’Πίνο) , Τσουκβουέζε (72’Αλμπέρτο Μορένο), Ντιά, Ζεράρ Μορένο (80’Τζάκσον).
ΛΕΒΑΝΤΕ: Αϊτόρ Φερνάντεθ, Ντουάρτε, Κλερκ (58’Μάλσα), Βέθο, Πουμπίγ, Καμπάνια, Μελέρο (58’Φρανκέσα), Ραντόγια (58’Πάμπλο Μαρτίνεθ), Μπάρντι (77’Πιέρ), Μαρτί, Ντε Φρούτος (77’Ντάνι Γκόμεθ).