Στην κρυφή η Νάπολι, που πέρασε με 4-1 από την έδρα της Λέγκια κι ενώ είχε βρεθεί πίσω στο σκορ.
Η Λέγκια μπήκε δυνατά στο ματς και στο 10ο λεπτό ο Μλαντένοβιτς έκανε όμορφη ενέργεια και γύρισμα από αριστερά και ο Εμρέλι από το πέναλτι πλάσαρε για το 1-0. Στο 17ο λεπτό η Νάπολι είχε δοκάρι με τον Ντέμε ενώ στο 19’ η κεφαλιά του Ανγκισά πέρασε μόλις έξω. Μάλιστα στο 20’ και ο Κουλιμπαλί αστόχησε από κοντά με κεφαλιά ενώ στο 25’ ο Μίζτα έσωσε μετά  από σουτ του Ελμάς.
Στο 46’ η Λέγκια είχε δοκάρι με τον Εμρέλι αλλά στο 50’ η Νάπολι κέρδισε πέναλτι και ο Ζιελίνσκι έγραψε το 1-1 από τα 11 μέτρα. Μάλιστα στο 74’ οι «παρτενοπέι» κέρδισαν κι άλλο πέναλτι και ο Μέρτενς έκανε το 1-2 από την άσπρη βούλα.
Και στο 79’ ο Πετάνια έβγαλε έτοιμο γκολ στον Λοσάνο που από κοντά πλάσαρε για το 1-3 και στο 90’ ο Ουνάς με σουτ από κοντά διαμόρφωσε το 1-4.

ΛΕΓΚΙΑ: Μίζτα, Γιόχανσον, Βιέτεσκα, Γεντρέιστσικ, Ριμπέιρο, Ζοσουέ, Σλιζ (70’ Αντρέ Μάρτινς), Μλαντένοβιτς, Καστράτι (67’ Μούτσι), Εμρέλι (80’ Λόπες), Λουκίνιας.

ΝΑΠΟΛΙ: Μερέτ, Κουλιμπαλί, Ζέσους, Ραχμάνι, Ντι Λορέντζο, Ελμάς (65’ Πολιτάνο), Ντέμε (65’ Λομπότκα), Ανγκισά, Ζιελίνσκι (73’ Μέρτενς), Πετάνια (83’ Τζανόλι), Λοσάνο (83’ Ουνάς)