Αδιανόητο στραπάτσο για την Μπάγερν, που διασύρθηκε με 5-0 στην έδρα τη Γκλάντμπαχ κι έμεινε εκτός Κυπέλλου.

Στο 2ο μόλις λεπτό μετά από διαδοχικά λάθη στην άμυνα της Μπάγερν ο Κονέ πλάσαρε από το πέναλτι κι άνοιξε το σκορ για την Γκλάντμπαχ. Μάλιστα στο15’ οι παίκτες της Γκλάντμπαχ έκρυψαν την μπάλα, ο Χόφμαν έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Μπενσεμπαϊνί πλάσαρε από κοντά για το 2-0. Οι Βαυαροί ήταν εκτός τόπου και χρόνου και στο 21’ η Γκλάντμπαχ κέρδισε και πέναλτι και ο Μπενσεμπαϊνί εκτέλεσε εύστοχα για το 3-0.

Στο 51’ ο Εμπολό πίεσε τον Ουπαμεκανό που έκανε λάθος και ο Ελβετός από κοντά έγραψε το 4-0 ενώ στο 57’ ο Εμπολό πήρε όμορφη ασίστ και από κοντά εκτέλσε για το 5-0.

Στουτγκάρδη-Κολωνία: 0-2

(Μοντέστ72’, 77’)

Μεγάλη πρόκριση για την Κολωνία που πέρασε με 2π-0 από την έδρα της Στουτγκάρδης. Και τα δύο γκολ πέτυχε ο Μοντέστ στο 72’ και στο 77’.

Ανόβερο-Φορτούνα Ντίσελντορφ: 3-0

(Κερκ 29’, Μπάιερ 90+2’, 90+5’)

Το Ανόβερο κέρδισε με 3- 0τη Φορτούνα και πέρασε στην επόμενη φάση.

Ο Κερκ άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό και ο Μπάιερ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις έκανε το 3-0.