Δε λύγισε στην έδρα της Τσεχίας η Ουαλία, μένοντας στο 2-2 και πήρε πλεονέκτημα για τη 2η θέση της βαθμολογίας, με ματς λιγότερο. Ο Βάτσλικ ήταν βασικός κάτω από τα δοκάρια των γηπεδούχων.
Ο Ράμσεϊ στο 36’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Πέσεκ να έχει άμεση αντίδραση και δυο λεπτά αργότερα να ισοφαρίζει το ματς. Ο σκόρερ ωστόσο της Ουαλίας στο 49’ γύρισε την μπάλα στο Γουόρντ, ο οποίος έκανε απίθανο λάθος και μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα της ομάδας του, κάνοντας το 2-1 υπέρ της Τσεχίας. Παρόλα αυτά, στο 69ο λεπτό ο Τζέιμς έφερε το ματς στα ίσα, γράφοντας το τελικό 2-2, αφού μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι στο σκορ.
Από την άλλη, η Εσθονία επικράτησε εύκολα της Λευκορωσίας 2-0, παίρνοντας την πρώτη της νίκη στον όμιλο.
Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάποιο τέρμα, με τον Σόργκα στο 58’ να ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους. Ο Ζένιοφ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων έγραψε το τελικό 2-0 για την ομάδα του Ράιαν Χειγούντ.