Πάφος και Δόξα έμειναν στο ισόπαλο 1-1 στο «Στέλιος Κιριακίδης.». Η Δόξα που προηγήθηκε με τον Εμπραλίτζε στο 27’, δέχθηκε αρκετές φάσεις από τους γηπεδούχους που βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 67’ με τον Ζάιρο. Ωστόσο, η ομάδα του Ντάρκο Μίλανιτς δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες που βρήκε κυρίως στο φινάλε και το σκορ παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. Δυνατό το παιχνίδι γενικότερα με αρκετά φάουλ και κίτρινες.

ΠΑΦΟΣ: Ρούτκο, Κβίντα, Σεμέδο, Ζάιρο, Αουρέλιο, Βαλακάρι (64′ Κοβάσεβιτς), Φουρ (64′ Μπεριγκό), Πάνιτς, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς, Πάγιτς
Στον πάγκο: Πέτρου, Αντός, Παλάσιος, Αντωνίου, Μπαμπαγιάν, Αμπντουσαλάμοφ, Φυλακτού, Μιχαήλ, Πάντσεον, Μουλαζίμης

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Αντένον, Τιτζανί (68′ Μπαλντέ), Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Αντάμοβιτς (90+3′ Καλλής), Χριστοφή, Τραϊτσέφσκι, Κυριάκου (87′ Καραμανώλης), Εμπραλίτζε (46′ Μέσκα), Σάσι (68′ Οικονομίδης)
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Ντίας, Ασαμόα, Ολιβέιρα, Φασουλιώτης, Βασιλείου, Καραμανώλης

Έναρξη του αγώνα.
8′ ΣΧΟΛΙΟ: Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Η Πάφος προσπαθεί να ελέγξει το τέμπο του αγώνα. Με 4-2-3-1 αγωνίζονται και οι δύο ομάδες, με τη Δόξα να προσπαθεί να πιέσει ψηλά την πρώτη πάσα. Εξ’ ου και το γεγονός πως έχουμε ήδη αρκετές διακοπές στο παιχνίδι μας. Δεν έχει καταγραφεί ακόμη κάποια αξιόλογη ευκαιρία.
17′
Πρώτη καλή στιγμή γιατην Πάφο. Σέντρα του Πάγιτς, ο Φουρ έκανε το πλασέ στη κίνηση αναγκάζοντας τον Σισκόφσκι να διώξει με υπερένταση σε κόρνερ.
18′ Ζήτησαν πέναλτι οι γηπεδούχοι για παράβαση του Τραϊτσέφσκι πάνω στον Ζάιρο. Κοντά στη φάση ο κ. Αναστάση, άφησε το παιχνίδι να εξελιχθεί. Από την επαναληπτική προβολή, φάνηκε να παίρνει ορθή απόφαση ο ρεφ. Στην εξέλιξη της φάσης, δέχθηκε κίτρινη ο Πάνιτς που είναι η τρίτη.
23′ Σκοράρει η Πάφος με τον Ζάιρο όμως το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ, με τον Σεμεδό να είναι ελαφρώς εκτεθειμένος.
25′
Kίτρινη στον Πάγιτς για διαμαρτυρίες.
27′ ΓΚΟΛ 0-1: Σέντρα του Χριστοφή από τα αριστερά, ο Εμπραλίτζε με κεφαλιά «ψαράκι» νίκησε τον Ρούτκο.
35′
Κίτρινη στον Αντάμοβιτς.
45+1′
Πάτησε περιοχή ο Ζάιρο που έκανε το σουτ με τη μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σισκόφσκι.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-1
Έναρξη στο β’ ημίχρονο.
46′
Μία αλλαγή για τη Δόξα. Αντί του Εμπραλίτζε ο Μέσκα.
48′ Σουτ του Φουρ εκτός περιοχής, θα διώξει σε κόρνερ ο Σισκόφσκι.
52′ Έφυγε στην πλάτη της άμυνας ο Ζάιρο, έκανε το πλασέ με την μπάλα να βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Σισκόφσκι.
53′ Κίτρινη στον Κοβάσεβιτς της Δόξας.
63′ Κίτρινη κάρτα στον Ντράγκομιρ για φάουλ στον Τιτζανί.
64′ Διπλή αλλαγή για την Πάφο. Μπεριγκό και Κοβάσεβιτς αντί Φουρ και Βαλακάρι.
65′ Kίτρινη στον Αουρέλιο.
67′ ΓΚΟΛ 1-1: Σέντρα του Σεμέδο από τα αριστερά, αδράνεια της άμυνας της Δόξας, με τον Ζάιρο να πλασάρει και να σκοράρει.
68′
Διπλή αλλαγή για τη Δόξα. Ο Μπαλντέ στη θέση του Τιτζανί και ο Οικονομίδης αντί του Σάσι.
77′ Tεράστια φάση για την Πάφο. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Πάνιτς έπιασε τη κεφαλιά, ο Σισκόφσκι άγγιξε τη μπάλα που βρήκε στην οριζόντια δοκό. Ο Κοβάσεβιτς στη συνέχεια έδιωξε πάνω στην γραμμή, την κεφαλιά του Αουρέλιο.
79′ Άλλη μία τεράστια ευκαιρία για την Πάφο. Ο Μπεριγκό μπήκε στην περιοχή και έκανε το πλασέ από το ύψος του πέναλτι με τη μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπεριγκό.
83′
Κίτρινη κάρτα στον Μπάιριτς.
86′ Πλασέ του Σεμέδο από το ΄ύψος της μιρκής περιοχής, πάνω στον Σισκόφσκι.
87′ Αλλαγή για τη Δόξα. Ο Καραμανώλης αντί του Κυριάκου.
90+3′ Καλλής αντί του Αντάμοβιτς.
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ 1-1