Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής (videos)

Δείτε το πανόραμα  της 3ης αγωνιστικής από το Balla.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
AΠΟΕΛ – AΕΛ 3-0
Aπόλλων – Πάφoς 3-2
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
AΕΚ – Oμόνοια 2-2
Δoξα – Eθνικός 1-1 
EΝΠ – Aνόρθωση 1-2
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
Nέα Σαλαμίνα – Oλυμπιακός 3-2






Η βαθμολογία:   

 
ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1. OMΟΝΟΙΑ 6-2 7
2. AEΛ 2-3 4
3.AEK 4-2 4
4.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 2-1 4
5.ΕΘΝΙΚΟΣ 5-4 4
6.AΠΟΕΛ 3-0 3
7.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 4-6 3
8.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 3-2 3
9.ΠΑΦΟΣ 4-6 3
10.ΔΟΞΑ 2-4 2
11.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-4 1
12.ΕΝΠ 4-6 0

 

Το πανόραμα της 1ης αγωνιστικής (videos)
Το πανόραμα της 2ης αγωνιστικής (videos)

Η συνέχεια του πρωταθλήματος:

4η αγωνιστική
Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου
19:00 Oλυμπιακός – AΕΚ
Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου
18:00 Oμόνοια – Aπόλλων
20:00 AΕΛ – Δoξα
Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου
18:00 Aνόρθωση – Πάφoς
19:00 Eθνικός – Nέα Σαλαμίνα
Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου
19:00 EΝΠ – AΠΟΕΛ

5η αγωνιστική
Παρασκευή, 4 Οκτωβρίου
19:00 AΕΚ – Eθνικός
Σάββατο, 5 Οκτωβρίου
18:00 Πάφoς  – Oμόνοια
19:00 Δoξα – EΝΠ
20:00 Nέα Σαλαμίνα – AΕΛ
Κυριακή, 6 Οκτωβρίου
18:00 Aπόλλων – Oλυμπιακός
**Ο αγώνας AΠΟΕΛ – Aνόρθωση αναβλήθηκε μετά από αίτημα του AΠΟΕΛ λόγω των Ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του και η ημερομηνία διεξαγωγής του θα ανακοινωθεί σε μεταγενέστερο στάδιο.

6η αγωνιστική
Σάββατο, 19 Οκτωβρίου
18:30 AΠΟΕΛ – Δoξα
20:00 Eθνικός  – Aπόλλων
Κυριακή, 20 Οκτωβρίου
17:00 EΝΠ – Nέα Σαλαμίνα
18:00 Aνόρθωση – Oμόνοια
19:00 Oλυμπιακός – Πάφoς F.C.
Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου
19:00 AΕΛ – AΕΚ

7η αγωνιστική
Παρασκευή, 25 Οκτωβρίου
19:00 Oμόνοια – Oλυμπιακός
Σάββατο, 26 Οκτωβρίου
18:00 Πάφoς  – Eθνικός Άχνας
19:00 Aπόλλων – AΕΛ
Κυριακή, 27 Οκτωβρίου
17:00 AΕΚ – EΝΠ
19:00 Δoξα – Aνόρθωση
Δευτέρα, 28 Οκτωβρίου
19:00 Nέα Σαλαμίνα – AΠΟΕΛ

8η αγωνιστική
Παρασκευή, 1 Νοεμβρίου
19:00 Δoξα – Nέα Σαλαμίνα
Σάββατο, 2 Νοεμβρίου
18:00 AΠΟΕΛ – AΕΚ
20:00 Eθνικός – Oμόνοια
Κυριακή, 3 Νοεμβρίου
17:00 EΝΠ – Aπόλλων
18:00 Aνόρθωση – Oλυμπιακός
Δευτέρα, 4 Νοεμβρίου
19:00 AΕΛ – Πάφoς

9η αγωνιστική
Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου
19:00 AΕΚ – Δoξα
Σάββατο, 9 Νοεμβρίου
17:00 Oμόνοια – AΕΛ
19:00 Nέα Σαλαμίνα – Aνόρθωση
Κυριακή, 10 Νοεμβρίου
17:00 Πάφoς – EΝΠ
18:00 Oλυμπιακός – Eθνικός
19:00 Aπόλλων – AΠΟΕΛ

10η αγωνιστική
Σάββατο, 23 Νοεμβρίου
17:00 Nέα Σαλαμίνα – AΕΚ
18:00 AΠΟΕΛ – Πάφoς
19:00 EΝΠ – Oμόνοια
Κυριακή, 24 Νοεμβρίου
17:00 AΕΛ – Oλυμπιακός
18:00 Aνόρθωση – Eθνικός
Δευτέρα, 25 Νοεμβρίου
19:00 Δoξα – Aπόλλων

11η αγωνιστική
Παρασκευή, 29 Νοεμβρίου
19:00 Oλυμπιακός – EΝΠ
Σάββατο, 30 Νοεμβρίου
18:00 AΕΚ – Aνόρθωση
19:00 Eθνικός – AΕΛ
Κυριακή, 1η Δεκεμβρίου
17:00 Πάφoς – Δoξα
18:00 Aπόλλων – Nέα Σαλαμίνα
Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου
19:00 Oμόνοια – AΠΟΕΛ

Β ΓΥΡΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

12η αγωνιστική
Παρασκευή, 6 Δεκεμβρίου
19:00 Πάφoς  – Nέα Σαλαμίνα
Σάββατο, 7 Δεκεμβρίου
17:00 Aνόρθωση – AΕΛ
19:00 Oλυμπιακός – AΠΟΕΛ
Κυριακή, 8 Δεκεμβρίου
16:00 Oμόνοια – Δoξα
18:00 Aπόλλων – AΕΚ
Δευτέρα, 9 Δεκεμβρίου
19:00 Eθνικός – EΝΠ

13η αγωνιστική
Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου
19:00 Δoξα – Oλυμπιακός
Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου
17:00 AΕΚ – Πάφoς
19:00 Aπόλλων – Aνόρθωση
Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου
17:00 EΝΠ – AΕΛ
19:00 Nέα Σαλαμίνα – Oμόνοια
Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου
19:00 AΠΟΕΛ – Eθνικός Άχνας

14η αγωνιστική
Παρασκευή, 20 Δεκεμβρίου
19:00 Aνόρθωση – EΝΠ
Σάββατο, 21 Δεκεμβρίου
17:00 Πάφoς  – Aπόλλων
19:00 AΕΛ – AΠΟΕΛ
Κυριακή, 22 Δεκεμβρίου
16:00 Oλυμπιακός – Nέα Σαλαμίνα
17:00 Oμόνοια – AΕΚ
18:00 Eθνικός – Δoξα

15η αγωνιστική
Παρασκευή, 3 Ιανουαρίου 2020
19:00 Δoξα – AΕΛ
Σάββατο, 4 Ιανουαρίου 2020
17:00 AΕΚ – Oλυμπιακός
19:00 Aπόλλων – Oμόνοια
Κυριακή, 5 Ιανουαρίου 2020
17:00 AΠΟΕΛ – EΝΠ
19:00 Nέα Σαλαμίνα – Eθνικός
Δευτέρα, 6 Ιανουαρίου
19:00 Πάφoς – Aνόρθωση

16η αγωνιστική
(11.01.2020 – 12.01.2020)
Aνόρθωση-AΠΟΕΛ
ENΠ-Δoξα
AΕΛ-Nέα Σαλαμίνα
Eθνικός-AEK
Oλυμπιακός-Aπόλλωνας
Oμόνοια-Πάφoς

17η αγωνιστική
(18.01.2020 – 19.01.2020)
AEK-AΕΛ
Nέα Σαλαμίνα-ENΠ
Δoξα-AΠΟΕΛ
Πάφoς-Oλυμπιακός
Aπόλλωνας-Eθνικός
Oμόνοια-Aνόρθωση

18η αγωνιστική
(25.01.2020 – 26.01.2020)
Aνόρθωση-Δoξα
AΠΟΕΛ-Nέα Σαλαμίνα
ENΠ-AEK
AΕΛ-Aπόλλωνας
Eθνικός-Πάφoς
Oλυμπιακός-Oμόνοια

19η αγωνιστική
(01.02.2020 – 02.02.2020)
Πάφoς-AΕΛ
Aπόλλωνας-ENΠ
AEK-AΠΟΕΛ
Nέα Σαλαμίνα-Δoξα
Oμόνοια-Eθνικός
Oλυμπιακός-Aνόρθωση

20η αγωνιστική
(08.02.2020 – 09.02.2020)
Aνόρθωση-Nέα Σαλαμίνα
Δoξα-AEK
AΠΟΕΛ-Aπόλλωνας
ENΠ-Πάφoς
AΕΛ-Oμόνοια
Eθνικός-Oλυμπιακός

21η αγωνιστική
(15.02.2020 – 16.02.2020)
Oλυμπιακός-AΕΛ
Oμόνοια-ENΠ
Πάφoς-AΠΟΕΛ
Aπόλλωνας-Δoξα
AEK-Nέα Σαλαμίνα
Eθνικός-Aνόρθωση

22η αγωνιστική
(22.02.2020 – 23.02.2020)
Aνόρθωση-AEK
Nέα Σαλαμίνα-Aπόλλωνας
Δoξα-Πάφoς
AΠΟΕΛ-Ομόνoια
EΝΠ-Oλυμπιακός
AΕΛ-Eθνικός