Πρεμιέρα με ήττα για την Εθνική μας ομάδα Νεανίδων Κ-19 που βρίσκεται στην Αλβανία για να λάβει μέρος στο β’ όμιλο της Β’ Κατηγορίας του Β΄ προκριματικού γύρου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της UEFA.
Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής, ηττήθηκε σήμερα με 3-0 στο Elbasan Arena από την αντίστοιχη ομάδα της Αλβανίας.
Το σκορ άνοιξε στο 30ο λεπτό η Mahlalakou και στο 53ο λεπτό έγινε το 2-0 από την Methoxha. Στο 85ο λεπτό η Ago διαμόρφωσε το 3-0.
Στον αγώνα που ολοκληρώθηκε νωρίτερα για τον όμιλο μας, η Σκωτία νίκησε με 10-0 το  Λίχτενσταϊν.

Κύπρος (Σάββας Σοφοκλέους): Μίλα, Σοφοκλέους, Ζαμανή, Γιάγκου, Cusick, Μώρου (46′ Ματσουκάρη), Δημητρίου (71′ Ε. Μιχαήλ), Ελευθερίου (57′ Χριστοδούλου), Κωνσταντίνου, Σεργίδη (46′ Στ. Παναγιώτου), Μάκπεθ (80′ Μεσολογγίτου).