Η Δόξα επικράτησε με 1-0 της Νέας Σαλαμίνας στην Περιστερώνα για την 10η αγωνιστική του β’ γκρουπ. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες και έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Πούριτς με κεφαλιά στο 69ο λεπτό.
Με τη νίκη αυτή οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 28 βαθμούς κι έχουν μόνο μαθηματικές για παραμονή, ενώ, η Νέα Σαλαμίνα έμεινε στους 44.

Δόξα: Αντωνίου, Τάντι, Φοφανά, Τρούγιτς (87′ Προβυδάκης), Σαντίκ (70′ Μέσκα), Ναμπί (76′ Χ. Κυριάκου), Βελκόφσκι, Αλτσέους, Αντωνιάδης, Πούριτς, Ασάντε.
Στον πάγκο: Μανουσόπουλος, Π. Κυριάκου, Λοιζίδης, Αντενόν, Β. Κυριάκου, Χάνι.

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Μιγκελίτο, Φερνάντες (80′ Κονέ), Καρλίτος (71′ Κουζμάνοβιτς), Παπαγεωργίου (57′ Νάρσινγκ), Λέουκο, Γιάνγκα (57′ Ντουρμισάι), Οφόρι, Βίκτωρος, Ντιακιτέ, Κατσιάρης (57′ Μπεχαράνο).
Στον πάγκο: Μελίσσας, Κονατέ, Ντάτκοβιτς, Κουμουρής, Φράγκος, Προκοπίου, Γκουανίνι.

Στο όριο καρτών: Βελκόφσκι, Τρούγιτς (2)

H ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ:
7′ Σουτ του Φερνάντες, άστοχο.
10′ Κίτρινη στον Λέουκο.
24′ Ο Αλτσέους πραγματοποίησε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.
36′ Σουτ του Τάντι, έξω.
37′ Κίτρινη στον Φοφανά.
40′ Ο Ναμπί επιχείρησε το πλασέ, σε ετοιμότητα ο Κίσσας.
44′ Ο Λέουκο πραγματοποίησε τη σέντρα με τον Φερνάντες να δοκιμάζει το σουτ στην κίνηση, αλλά να είναι άστοχο.

53′ Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τη Δόξα. Ο Τρούγιτς από πλεονεκτική θέση έκανε το πλασέ το οποίο πέρασε απελπιστικά έξω.
57′ Ντουρμισάι, Μπεχαράνο και Νάρσινγκ εντός, Γιάνγκα, Κατσιάρης και Παπαγεωργίου εκτός.
68′ Ο Οφόρι πρόλαβε κι έδιωξε σε κόρνερ πριν η μπάλα φτάσει στον Σαντίκ για να σκοράρει.
69′ ΓΚΟΛ 1-0. Ο Πούριτς με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Βελκόφσκι ανοίγει το σκορ!
70′ Μέσκα στη θέση του Σαντίκ.
71′ Κουζμάνοβιτς αντί Καρλίτος.
73′ Σουτ του Ασάντε, δύσκολα σε κόρνερ ο Κίσσας.
76′ Χ. Κυριάκου εντός, Ναμπί εκτός.
79′ Κίτρινη στον Αλτσέους.
80′ Κονέ μέσα, Φερνάντες έξω.
87′ Σουτ του Κουζμάνοβιτς, πέφτει και απομακρύνει ο Αντωνίου.
87′ Ο Προβυδάκης αντικαθιστά τον Τρούγιτς.
90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.