Ο Εθνικός επικράτησε άνετα με 6-2 της ΑΕΖ και την έστειλε και μαθηματικά στην β’ κατηγορία.
Η ΑΕΖ προηγήθηκε με τον Σιφνέο αλλά ο Ντράζιτς ισοφάρισε στο σκορ. Οι Μάριος Ηλία και Ένζο Καμπρέρα πέτυχαν τα 4 από τα 6 τέρματα της ομάδας τους (από δύο). Ο Κύπριος επιθετικός έφτασε τα 16 γκολ όπως και ο Αργεντινός. Για την ΑΕΖ μείωσε ο Ντιγκινί.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Παναγή, Νικολάου, Περατικός, Αρτυματάς, Μπίκερ, Ιωάννου, Λίπσκι, Ντε Ιριόντο, Ντράζιτς, Μ. Ηλία, Ιωαννίδης
Στον πάγκο: Σταυρινού, Ριστέφσκι, Σπιρόφσκι, Ηλία Κ., Πεχλιβάνης, Μεζκίντα, Μπέκερ, Στυλιανού, Καμπρέρα, Χριστοφή

ΑΕΖ: Μπέκερ, Ελευθερίου, Χρίστου, Αντωνίου, Χριστοφή, Ρόχα, Ματόγκο, Ιωσηφίδης, Σλόγκαρ, Σιφνέος, Ντιγκινί
Στον πάγκο: Μιλοσάβλιεβιτς, Στυλιανού, Αντωνίου, Χαραλάμπους, Ντιομαντέ, Ρουίζ, Κλε, Γιουσούφ.

ΣΚΟΡΕΡ: 28′ Ντράζιτς, 45′, 77′ Ηλία, 86′, 90+8′ Καμπρέρα, 90+7′ Ριστέφσκι/ 14′ Σιφνέος, 90+5′ Ντιγκινί

Έναρξη του αγώνα…
14′ ΓΚΟΛ 0-1. Η ΑΕΖ ανοίγε το σκορ με τον Σιφνέο μετά από ασίστ του Ματόνγκο.
28′ ΓΚΟΛ 1-1. Ο Ντράζιτς με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έφερε στα ίσα το ματς.
32′
Κίτρινη στον Βάλντι για φάουλ.
39′ Κίτρινη στο Ντε Ιριόντο.
44′ Πέναλτι για τον Εθνικό μετά από μαρκάρισμα στον Λίπσκι. Επιβεβαιώθηκε και μετά από τον έλεγχο που τον έστειλε να δει το VAR την φάση.
45′ ΓΚΟΛ 2-1. Ευστοχεί ο Μάριος Ηλία και μπροστά στο σκορ ο Εθνικός.
45′ Οκτώ λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου…
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου…
46′
Εκτός ο Ντε Ιριόντο, εντός ο Σπιρόφσκι.
55′
Ο Λίπσκι σκόραρε αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ και σωστά υπέδειξε ο βοηθός.
63′ Ο Ιωάννου με κεφαλιά σκόραρε αλλά μετά από έλεγχο στο VAR ακυρώθηκε για χέρι μέσα στην περιοχή.
70′ Τριπλή αλλαγή για ΑΕΖ. Εκτός οι Αντωνίου Ε., Ιωσηφίδης, Βάλντι και εντός οι Ντιομάντε, Αντωνίου Χ., Γιουσούφ.
72′ Δύο κινήσεις από τον Σατσιά. Εκτός Ντράζιτς και Νικολάου, εντός οι Ριστέφσκι και Μεζκίντα.
74′ Μέσα ο Καμπρέρα εκτός ο Ιωαννίδης.
77′ ΓΚΟΛ 3-1. Ο Μάριος Ηλία μετά από πάσα του Καμπρέρα πέτυχε το γκολ το οποίο είναι και το 16ο στο πρωτάθλημα.
81′
Έξω ο Σιφνέος μέσα ο Χαραλάμπους.
79′
Αλλαγή από Σατσιά, εκτός ο Ιωάννου, εντός ο Κωνσταντίνος Ηλία.
86′ Ο Καμπρέρα φάτσα με τον Μπέκερ, έκανε την προσποίηση και με ψύχραιμο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
89′
Κίτρινη στον Μπίκερ.
90′ Εκτός για την ΑΕΖ ο Σλόγκαρ μέσα ο Ρουίζ.
90′ Εννέα λεπτά οι καθυστερήσεις.
90+5′ ΓΚΟΛ 4-2. Ο Ντιγκινί από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
90+7′ ΓΚΟΛ 5-2. Ο Ριστέφσκι με κεφαλιά μετά από κόρνερ σκοράρει.
90+8′ ΓΚΟΛ 6-2. Ο Καμπρέρα με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Μπέκερ και πέτυχε το 2ο προσωπικό του τέρμα.