Η Γιουβέντους λύγισε τη Φιορεντίνα με 1-0 και βρέθηκε στο +7 από την 5η θέση.
Στα 12 πρώτα λεπτά η Γιουβέντους είχε δύο ακυρωθέντα γκολ με τους ΜακΚένι και Βλάχοβιτς και στο 21’ μετά από κόρνερ ο Γκάτι με όμορφη κεφαλιά έκανε το 1-0. Μάλιστα στο 31’ η Γιουβέντους είχε και 3ο ακυρωθέν γκολ με τον Βλάχοβιτς.
Στο 56’ ο Κόστιτς έκανε το γύρισμα από αριστερά με την μπάλα να περνά απ όλους και στο 64’ ο Βλάχοβιτς βρέθηκε σε θέση βολής αλλά καθυστέρησε και σούταρε στα σώματα.
Στο 74ο λεπτό ο Σέζνι και το δοκάρι έσωσαν τη Γιουβέντους μετά από σουτ του Γκονθάλεθ και στο 84’ ο Σέζνι είπε όχι σε κοντινό πλασέ του Λοπές και στην επαναφορά ο Μπελτράν σούταρε στα σώματα.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Ντανίλο, Μπρέμερ, Γκάτι, Καμπιάζο (75’ Αλκαράς), Κόστιτς (59΄Ίλινγκ), Ραμπιό, Λοκατέλι, ΜακΚένι, Κιέζα (59’ Γιλντίζ), Βλάχοβιτς (85’ Κεν)

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Τεράτσιανο, Καγιόντε (84’ Ντοντό), Μιλένκοβιτς, Μπιράγκι, Ρανιέρι, Μποναβεντούρα, Μαντραγκόρα (46’ Λοπές), Γκονθάλεθ, Κουαμέ (61’ Μπελτράν), Μπαράκ (61’ Ενζολά), Μπελότι (46’ Σοτίλ).