Σημάδια ανάκαμψης από την ήττα στο ΣΕΦ κόντρα στον Ολυμπιακό έδειξε η Αρμάνι, η οποία με ένα καταιγιστικό τέταρτο δεκάλεπτο νίκησε την Μπάγερν, στο Μιλάνο.
Έτσι, η ομάδα του Μεσίνα ανέβηκε στο 8-11, ενώ το ίδιο ρεκόρ έχουν πλέον και οι Βαυαροί.
Μεγάλος πρωταγωνιστής των Ιταλών ήταν ο Ντέβον Χολ με 19 πόντους.
Από το σύνολο του Πάμπλο Λάσο, ξεχώρισε ο Σερζ Ιμπάκα με 16 πόντους.

Το ματς
Κλειστό ήταν το παιχνίδι στα πρώτα έξι λεπτά, με την Αρμάνι να είχε ένα μικρό προβάδισμα (10-8). Στη συνέχεια, οι Ιταλοί πάτησαν το… γκάζι και ξέφυγαν στο +9 (19-10), με τον Φρανσίσκο να διαμορφώνει το 19-12 της πρώτης περιόδου.
Πιο δυνατά μπήκαν οι Βαυαροί στο δεύτερο δεκάλεπτο, φέρνοντας το ματς στον πόντο (21-20), στα πρώτα δύο λεπτά. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε από τους Χολ και Χάινς για το +11 (34-23), στο 18’. Στον εναπομείναντα χρόνο ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να σφίξουν αμυντικά και να κάνουν σερί 4-0 (34-27), στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Με την καλή της άμυνα η Αρμάνι ξέφυγε στο +10 (39-29), στην αρχή του δεύτερου μέρους. Η Μπάγερν έβγαλε αντίδραση με Ιμπάκα και Έντουαρντς, μειώνοντας (42-37), στο 25’. Ο Χολ έδωσε προσωρινά «ανάσα» (45-37) στους γηπεδούχους, με τους Βαυαρούς να απαντούν με Ιμπάκα και Φρανσίσκο για την ισοφάριση (47-47), αλλά το buzzer beater τρίποντο του Χολ διαμόρφωσε το 50-47 της τρίτης περιόδου.
Με τρίποντο του Έντουαρντς η Μπάγερν ισοφάρισε στην αρχή του τέταρτου δεκάλεπτου, για να απαντήσει η Αρμάνι αρχικά με σερί 11-0 (61-50) και παίρνοντας… φωτιά από την περιφέρεια να εκτοξεύει τη διαφορά στο +18 (70-52), στο 36’. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι παίκτες του Μεσίνα είχαν τον έλεγχο, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 76-62.

Τα δεκάλεπτα: 19-12, 34-27, 50-47, 76-62