Μια πολύ μεγάλη εντός έδρας νίκη και μάλιστα με ανατροπή πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός, επικρατώντας πολύ δύσκολα με 86-85 της ΑΕΚ Betsson BC στο άδειο λόγω τιμωρίας ΟΑΚΑ για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «πράσινους» ήταν ο Κέντρικ Ναν, ο οποίος πέτυχε τους 5 τελευταίους πόντους των γηπεδούχων στο τελευταίο λεπτό, υπογράφοντας τη νίκη για το σύνολο του Εργκίν Αταμάν.

Ο πρώην ΝΒΑερ βρήκε το… χέρι του την κατάλληλη στιγμή, αφού στα τελευταία 11 λεπτά του αγώνα σημείωσε 4 τρίποντα σε ισάριθμες προσπάθειες! Μάλιστα, αυτά ήταν και τα πρώτα εύστοχα τρίποντα του 28χρονου σκόρερ με τα πράσινα, αφού, μέχρι τώρα μετρούσε 13 άστοχες προσπάθειες – συμπεριλαμβανομένου και ενός τριπόντου στην πρώτη περίοδο του αποψινού ματς – σε πρώτα τέσσερα παιχνίδια του με τα «πράσινα»!