Νίκη μετά από δύο μήνες για τη Σασουόλο μετά από ματσάρα, καθώς πέρασε με 4-3 από την έδρα της Έμπολι.
Στο 3ο μόλις λεπτό ο Βίτι έκανε πέναλτι στον Καμπιάγκι και ο Καπούτο το εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0. Ωστόσο στο 12ο λεπτό ο Πιναμόντι ισοφάρισε σε 1-1 με κεφαλιά μετά από κόρνερ και στο 20’ ο Μπερίσα είπε όχι σε προσπάθεια του Θόρστβεντ.
Μάλιστα στο 22ο λεπτό ο Τόλιαν σέντραρε από δεξιά και ο Ματέους Ενρίκε έκανε το 1-2 με κεφαλιά ενώ στο 30’ ο Φατσίνι ισοφάρισε σε 2-2 με συρτό σουτ έξω από την περιοχή.
Στο 65ο λεπτό η Σασουόλο κέρδισε πέναλτι και ο Μπεράρντι το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-3 ενώ στο 86’ το σουτ του Γκιασί τράνταξε το δοκάρι και στην επαναφορά ο Κοβαλένκο με νέο σουτ έγραψε το 3-3. Κι όμως στο 90+2’ ο Μπεράρντι με όμορφο σουτ από δεξιά έκανε το 3-4 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

ΕΜΠΟΛΙ: Μπερίσα, Κακάτσε, Λουπέρτο, Ισμαΐλι, Μπερεζίνσκι, Μαλέχ (80’ Γκιασί), Ρανόκια (70’ Γκράσι), Φατσίνι (71’ Κοβαλένκο), Καμπιάγκι (80’ Ντέστρο), Καπούτο, Καντσελιέρι (71’ Μαλντίνι)

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Τόλιαν, Έρλιτς, Ρουάν, Βίτι (55’ Βίνια), Θόρστβεντ (78’ Μπαϊράμι), Μπομπόκα, Μπεράρντι (90+3′ Πέντερσεν), Ματέους Ενρίκε, Λοριεντέ (78’ Καστιγιέχο), Πιναμόντι (78’ Μουλατιέρι)